• In English
 • Українська держава зацікавлена у залученні інвестицій в енергетичний сектор, – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 червня 2023 року о 09:57

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков у межах Конференції з відновлення України у Лондоні взяв участь у дискусії в головному офісі Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD) «Іnvestments in Energy for Green Recovery: Needs and Opportunities».

  У заході взяли участь представники міжнародних фінансових організацій, зокрема ЄБРР та Світового банку, бізнесу та урядових кіл, які обговорили інвестиції та шляхи підтримки енергетичної стійкості України та здійснення зеленого переходу.

  Ярослав Демченков наголосив, що український енергетичний сектор має стати невід’ємною частиною енергетичних ринків ЄС, адже наша держава втілює курс на здобуття членства в Європейському Союзі. Тому й українська нормативна та регуляторна база має розвиватися відповідно до законодавства ЄС.

  Заступник Міністра наголосив на заходах, які вживаються на державному рівні задля створення сприятливих умов для іноземних інвестицій у розвиток українського енергетичного сектору.

  «Триває реформа корпоративного управління у ключових енергетичних державних компаніях. Ми суттєво просунулися у виконанні рекомендацій Європейської Комісії щодо судової реформи. Прийнято закон про запобігання маніпуляціям на енергетичних ринках, який є невід’ємною частиною зобов’язань щодо імплементації Регламенту REMIT. Національний регулятор скасовує цінові обмеження на ринку електроенергії, роблячи його конкурентоспроможним і справедливим. Невдовзі буде прийнято рішення щодо підвищення ефективності функціонування сектору відновлюваної енергетики. Це базова основа необхідних реформ для зміни правил всередині країни відповідно до європейських принципів», - підкреслив він.

  Ярослав Демченков також зазначив, що спільно з керівними органами ЄС, інституціями Великої Британії , США та Групи Світового банку Україна розробляє механізм гарантій для мінімізації військових ризиків для інвесторів в енергетиці.

  Заступник Міністра підкреслив перспективи приватних інвестицій у розвиток в Україні відновлюваних джерел енергії, а також систем накопичення енергії, розвитку мереж та інших сучасних технологій, які дозволять посилити стійкість енергосистеми України та енергетичну безпеку Європи в цілому.