• In English
 • Україні не бракує відданості на шляху до членства в ЄС, – Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 вересня 2023 року о 13:26

  Україні не бракує відданості на шляху до членства в Європейському Союзі, і вона не підведе своїх європейських партнерів. Про це заявила Віце-прем’єр-міністерка Ольга Стефанішина під час дискусії у Центрі європейської політики (EPC) у п’ятницю, 15 вересня. 

  Участь у дискусії взяв також Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейської Комісії Герт-Ян Купман.

  «Прогрес України у виконанні політичних реформ, визначених у семи рекомендаціях, був би неможливим без налагодженої співпраці з ЄС. Це нелегкий процес, але ми маємо чудову взаємодію на всіх рівнях з Європейською Комісією, і діалог, який ми ведемо, вносить у нього багато ясності, дозволяє визначати пріоритети на наступні роки, і, звичайно, допомагає мобілізувати і зберігати політичну єдність щодо реформ всередині країни», – заявила Віце-прем’єр-міністр. 

  Вона зауважила, що сім рекомендацій, отриманих Україною разом зі статусом країни-кандидата в ЄС, є необхідними для наближення України до відповідності Копенгагенським критеріям з точки зору верховенства права та фундаментальних прав. 

  «Рекомендації ЄС щодо необхідної законодавчої роботи у судовій та медіа сферах ми вже виконали, однак реформи тривають. Це екзистенційні перетворення, і робота в цьому напрямку, після позитивної оцінки Єврокомісії, не завершилась», – зазначила Ольга Стефанішина. 

  Одночасно, наразі зусилля усіх гілок влади також зосереджені на завершенні імплементації решти визначених кроків, зокрема щодо питань, пов'язаних з боротьбою з корупцією та перезапуском Конституційного Суду України. Віце-прем’єр-міністр відзначила, що Україна вже готується до запуску конкурсу для обрання суддів до нового Конституційного Суду, зокрема очікує на призначення міжнародних експертів.

  «Впевнена, що на даному етапі ми зможемо продемонструвати прогрес і зобов'язання,  достатні для початку переговорів про приєднання нашої держави до ЄС. Перш за все, нас підштовхує і надихає український народ. Я не втомлююся повторювати, що ці рішення мають вирішальне значення для єдності всередині України, для продовження реформ і трансформацій під час війни», – заявила Ольга Стефанішина.

  Зі свого боку Герт-Ян Купман зауважив, що Україна повинна докласти всіх зусиль для того, щоб завершити виконання семи рекомендацій.

  «Якщо переговори про вступ розпочнуться, Україні все одно потрібно буде і надалі здійснювати зміни, і докладати більше зусиль. Розширення - це трансформаційний процес», – зазначив Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейської Комісії.

  Обговорюючи питання розширення Європейського Союзу та необхідних для цього реформ всередині блоку, урядовиця відзначила, що ще до початку повномасштабного вторгнення росії, в період пандемії Covid-19, стало зрозумілим, що ЄС є гнучким і здатним адаптуватись до нових викликів. 

  «З початком війни в центрі Європи, коли одна з найбільших армій світу напала на Україну, ЄС став одним з ключових гравців. Союз, вперше в своїй історії, прийняв рішення про фінансування військової підтримки не держави-члена, а третьої країни. Ми не маємо жодних занепокоєнь щодо здатності ЄС адаптуватися до розширення, та можливостей, пов'язаних з цим. Ще 4 роки тому питання розширення було табуйованою темою, воно не було предметом для дискусій всередині блоку. І ось ми говоримо про реформування ЄС і його здатність до розширення, і якщо є воля, то шлях буде знайдено. Ми також гнучкі і зможемо не тільки пристосуватися до цієї трансформації, але й посилити її всіма можливими способами», – додала Віце-прем’єр-міністр.  

  Генеральний директор з питань сусідства та переговорів щодо розширення Європейської Комісії зауважив, що процес розширення - це не «гра з нульовою сумою», і в інтересах всіх сторін – зробити все належним чином.

  «Розширення на Західних Балканах було дуже повільним процесом. Нам потрібно уникнути повторення такої ж помилки на Сході Європи і виправити її на Балканах», – зазначив він.