• In English
 • Україна зробила крок до участі в програмі фінансової підтримки ЄС “Єдиний ринок”
  Міністерство економіки України, опубліковано 26 травня 2023 року о 15:44

  Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради розроблений Мінекономіки проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, з іншого боку, щодо участі України в програмі Європейського Союзу "Єдиний ринок" (2021 – 2027)» (реєстр. № 0207 від 26.05.2023).

  Ратифікація Угоди забезпечить участь України у програмі та сприятиме реалізації спільних проектів в її рамках. Нагадаємо, що Угода була підписана 2 лютого 2023 року у м. Київ Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн.

  Програма Європейського Союзу “Єдиний ринок” – це програма фінансової підтримки обсягом 4.2 млрд євро, розрахована на 7 років, яка дає можливість посилити та підвищити прозорість Єдиного ринку та забезпечити розвиток його потенціалу задля створення робочих місць, координувати заходи та зменшити адміністративні бар’єри, зосередитись на економічному відновленні промислових екосистем, а також допомагає Єдиному ринку повністю розкрити свій потенціал і забезпечити відновлення Європи після пандемії COVID-19.

  Участь України у Програмі надасть додаткові стимули та можливості, у тому числі для підвищення конкурентоспроможності бізнесу, зокрема малого та середнього, створення та поширення високоякісної європейської статистики в Україні.

  Варто відзначити, що посилення співпраці України з Європейським Союзом є особливо актуальним з огляду на євроінтеграційні процеси та набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС.