• In English
  • Україна здатна посилити європейську стратегічну автономію, — Юлія Свириденко
    Міністерство економіки України, опубліковано 07 листопада 2024 року о 17:46

    Україна може стати для ЄС новим виробничим майданчиком, арсеналом, енергетичним хабом і зайняти важливе місце в ланцюгах доданої вартості в нових технологіях. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час панелі «Спільне майбутнє України та Європи» на Київському міжнародному економічному форумі 7 листопада.

    «Інтеграція України в ЄС створить додану вартість не тільки для України, але і для Європи. Ми маємо поклади критичних матеріалів, яких не вистачає в ЄС, і зростаючий оборонно-промисловий комплекс. Ми маємо потенціал і амбіцію заміщати частину імпорту в ЄС товарами, виробленими в Україні, зміцнюючи європейську стратегічну автономію. Для цього ми реалізуємо низку політик, зокрема — “Зроблено Україні”, аби стимулювати виробництво, залучити інвестиції у реальний сектор і посилити несировинний експорт», — зазначила Юлія Свириденко.

    План Маріо Драґі про економічне майбутнє Європи передбачає зосередження на інноваціях, декарбонізації та безпеці, зменшенні плеча поставок товарів до Європи та побудові європейської стратегічної автономії. У звіті майже не згадується Україна. Водночас голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн дала доручення Єврокомісарам — розробити план економічної інтеграції України.

    За словами Юлії Свириденко, Міністерство економіки відповідає за низку політик, які мають реалізувати потенціал України. Зокрема, План Ukraine facility, для наближення законодавства до стандартів ЄС та впровадження важливих реформ та отримання гарантій для бізнесу. 

    Ще однією політикою, яка дозволить Україні виробляти, інвестувати у виробництво та експортувати товари із високою доданою вартістю — це політика «Зроблено в Україні». Вона включає програми з локалізації, компенсації вартості української техніки, гранти на розвиток переробної промисловості, підтримку проєктів зі значними інвестиціями, програму «Доступні кредити 5-7-9%» та інші.

    «Ми об’єднали всі наші програми підтримки для бізнесу у єдину політику «Зроблено в Україні». Ціль політики — створити умови, щоб в Україні було вигідно виробляти, інвестувати у виробництво і експортувати товари з високою доданою вартістю. Цими програмами користуються тисячі українських виробників. Ми сподіваємося, що завдяки цій політиці вони стануть тими, хто замінить для ЄС, зокрема, російський імпорт, — зазначила Юлія Свириденко.