• In English
 • Україна зацікавлена в участі Канади у відбудові та модернізації енергосистеми
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 березня 2023 року о 21:08

  Уряд Канади, а також канадські енергетичні компанії мають намір брати активну участь у відновленні та відбудові українського енергосектору. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі заступників Міністра енергетики України Ярослава Демченкова та Фаріда Сафарова із заступником Міністра стратегічної політики та інновацій, відповідального за енергетику та природні ресурси Канади, Френком Де Роз’є.

  Сторони обговорили напрямки подальшої двосторонньої співпраці у процесі модернізації української енергосистеми.

  Ярослав Демченков наголосив, що відбудова здійснюватиметься за трьома ключовими напрямками: розвиток атомної генерації, відновлюваних джерел енергії та децентралізація енергосистеми.

  «Україна має великий потенціал стати енергетичним хабом Європи, прискоривши зелений перехід усього континенту. Розвиток безвуглецевих видів генерації допоможе нам експортувати до Європи чисту електроенергію. Ми зацікавлені в участі канадської сторони у проектах, які допоможуть нам прискорити відповідні перетворення», - зазначив він.

  Заступник Міністра також подякував Канаді за допомогу з пошуком обладнання для потреб енергетичного сектору України, а також компаніям, які вже заявили про готовність надати необхідне устаткування, зокрема трансформатори різних класів напруги.

  Фарід Сафаров своєю чергою розповів про поточні потреби українських енергетичних компаній, які постраждали від російських атак, і запропонував канадським партнерам, які хочуть допомогти українському енергосектору, стати донорами Фонду підтримки української енергетики, створеного Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.

  Також він подякував канадській стороні за участь у проекті «Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів» у рамках Угоди про надання гранту Мультидонорського цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України, укладеної Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною асоціацією розвитку та Україною з метою якомога швидшого відновлення енергетичного сектору України.

  Окремо Фарід Сафаров відзначив вагомий потенціал співпраці України та Канади в атомній галузі, зокрема у сфері розвитку і впровадження малих модульних реакторів.