• In English
 • Україна забезпечує захист прав на інтелектуальну власність, попри воєнні виклики: Звіт USTR 2024
  Міністерство економіки України, опубліковано 29 квітня 2024 року о 18:34

  В останньому виданні «Спеціальної доповіді 301» за 2024 рік, підготовленому Офісом торговельного представника США (USTR), Україна була відзначена за свої наполегливі зусилля у захисті прав інтелектуальної власності навіть під час триваючого військового конфлікту. Незважаючи на призупинення оцінювання ситуації в Україні, у звіті зазначається, що країна досягла значного прогресу в міжнародній співпраці та впровадженні реформ.

  У 2022 році, попри повномасштабне вторгнення росії, Україна активно займалася адмініструванням систем організацій колективного управління, які забезпечують збір і розподіл авторських винагород серед правовласників. Також було продовжено роботу над ліквідацією неліцензійного програмного забезпечення в державних установах та впровадженням заходів проти порушень авторських прав в Інтернеті.  

  «Ці дії свідчать про непохитну відданість України своїм міжнародним зобов'язанням, що особливо важливо в умовах збройного конфлікту. Україна не лише захищає свої кордони, але й активно працює над забезпеченням прав інтелектуальної власності, що підтримує стійкість та інноваційний розвиток країни на міжнародній арені», - зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів. 

  Довідково

  Спеціальна доповідь 301 — це щорічний звіт, який готує Офіс торговельного представника США (USTR) відповідно до розділу 301 Закону про торгівлю 1974 року. У цьому документі аналізуються та висвітлюються порушення прав інтелектуальної власності та недоліки в торговельних практиках інших країн, які можуть завдавати шкоди американським бізнесам. Звіт містить оцінку виконання іноземними країнами зобов'язань щодо захисту інтелектуальної власності та забезпечення справедливих торговельних умов для американських компаній.