Перший хакатон Future Simple Hack зібрав понад 180 інноваторів із різних міст України, щоб зробити вивчення англійської мови більш доступним.
«Наша країна стала центром демократичного світу та інноваційним хабом у центрі Європи. Щоб і далі тримати темп, українцям потрібно говорити зі світом спільною мовою. Саме тому в листопаді ми запустили мовну програму Future Perfect, щоб популяризувати англійську як мову міжнародного спілкування в Україні. Це фундамент для створення спільних інноваційних стартапів, а також важливий інструмент для нашого євроінтеграційного шляху», — підтримала учасників заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.
У межах Future Simple Hack сформували 20 команд з компетентних розробників, дизайнерів, аналітиків, маркетологів, AI-спеціалістів, лінгвістів та викладачів. Протягом 175 годин представники різних галузей змагалися за найкраще рішення, створене під час хакатону, або власний проєкт в межах одного з треків:
Учасників супроводжували 18 менторів та експертів: провідні бізнес-експерти й технологічні керівники, інноватори в галузях EdTech та AI. Зокрема, хакатон передбачав освітній складник: два інтенсиви від консультанта з веб-доступності в Програмі розвитку ООН (UNDP) в Україні Дмитра Попова та Chief Solutions Architect у Дії Іллі Родіна.
«Чемпіонат DEV Challenge подолав вражаючий шлях від змагання з веб-розробки у 2012 році до фестивалю технологій, що об’єднує тисячі талановитих айтівців. Раді продовжувати цю традицію, збираючи ком’юніті фахівців та скеровуючи спільні зусилля на користь України, для підтримки ІТ-ініціатив міністерств, благодійних фондів та громадських організацій. Шляхом залучення учасників із різним досвідом та різних куточків країни Future Simple Hack створює унікальну платформу інноваторів для обміну знаннями, пошуку та народження ідей, що трансформують вивчення англійської мови», — коментує засновник DEV Challenge та Head of Ecosystem UNIT.City Євгенія Беспалова.
Для визначення переможців члени журі враховували інноваційність й ефективність, рівень складності й технічну реалізацію проекту, дизайн інтерфейсу, навігацію та зручність взаємодії для користувачів з інвалідністю.
Переможцями першого хакатону стали три команди з такими ідеями:
Переможці отримають доступ до освітніх ресурсів від Projector та ITVDN, курс на вибір від SET University, персональну менторську сесію з кар’єрного розвитку від SKELAR, а також технічний супровід розробки інклюзивного продукту від спеціалістів Access Lab.