• In English
 • Україна використає німецький досвід перетворення центру видобутку кам’яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 жовтня 2020 року о 17:07

  Відбулась зустріч в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець та членів делегації з керівництвом міста Боттроп землі Півні́чний Рейн-Вестфалія та Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини.

  Місто Боттроп цікаве для України своїм досвідом перетворення з центру видобутку кам’яного вугілля й промисловості на зелене інноваційне місто, зокрема, досвідом участі громади в цьому процесі.

  Слід зазначити, що трансформація міста Боттроп відбувалась силами містян за фінансової підтримки федерального бюджету та коштів ЄС. Визначальними для подальшого розвитку Боттропа стали три поняття: дозвілля, клімат, знання. 

  Керівництво міста серед переваг називає появу «вітру змін», місто стало кліматично нейтральним, посилило свою енергоефективність, зокрема у будинках, інновації стали символом перетворення міста.

  Проект «Інноваційне місто» у Боттропі готовий співпрацювати з українськими компаніями. Мета цієї ініціативи - переобладнання і реструктуризація великих населених пунктів з урахуванням кліматичних умов і залученням до цього процесу місцевих підприємств, що сприяє поліпшенню якості життя в місті.

  Нагадаємо, у вересні 2018 року  була закрита остання кам’яновугільна шахта Німеччини— Проспер Ханіель. До закриття шахт готувались десятки років, формуючи спеціальний фонд для утримання у майбутньому шахт, наприклад, відкачування води.

   Наразі лише 500 шахтарів продовжують працювати на шахтах,  виконуючи роботи із закриття шахт та утримання їх у безпечному стані після виведення з експлуатації.

  У рамках проекту муніципальні підприємства тісно співпрацюють з місцевим Університетом прикладних наук, де навчаються майбутні інженери та економісти. Передбачається, що в майбутньому вони зроблять свій внесок у розвиток міста.

  «Досвід міста Боттроп є прикладом успішної комунікації влади та суспільства, що підтверджується третім поспіль обранням бургомістра на свою посаду, а саме за такої підтримки громади суспільством можливо здійснити такі реформи, і нам потрібно також провести таку комунікацію під час планування та здійснення трансформації вугільних регіонів в Україні»,  - підсумувала Ольга Буславець.