• In English
 • Україна тримає курс на енергоефективну та «зелену» трансформацію, навіть попри виклики війни

  «Незважаючи ні на що, для України важливо дотримуватися глобального «зеленого» курсу. Це зумовлено не лише міжнародними зобов’язаннями та перспективою якомога скорішого повноцінного членства в ЄС, а й необхідністю посилити енергетичну безпеку, зменшувати енергетичну залежність і відновлювати країну за кращими новітніми технологіями і підходами», - наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва у Міжнародний день чистої енергії 26 cічня.

  Генеральна Асамблея ООН невипадково обрала 26 січня для відзначення Міжнародного дня чистої енергії, адже цього дня 15 років тому створено Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA), членом якого є і Україна.

  Вочевидь, шлях декарбонізації – незмінний для цивілізованої частини світу.

  Як свідчить статистика, у світі інвестиції в енергоефективність зросли на 16% до 600 млрд доларів у 2022 році. У 2023 році світ додав на 50% більше потужностей відновлюваних джерел енергії, ніж у 2022 році. Впродовж наступних 5 років очікується прискорення розвитку «чистої» енергетики, за даними Міжнародного енергетичного агентства.

  Активний рух до сталого розвитку всупереч війні показує і Україна. Під час війни в країні запускають проекти з енергоефективності та декарбонізації: першу в країні біометанову установку; вітропарк, який стане найбільшим у Східній Європі; когенераційні установки…

  «Ми з командою Держенергоефективності весь минулий рік працювали над створенням дієвих інструментів, щоб декарбонізація та енергоефективність стали якісною і практичною стороною життя кожної громади в Україні», - нагадала Ганна Замазєєва.

  «Під час візиту до України у серпні минулого року директор з питань підготовки та супроводження фінансових проектів Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Ахмед Бадр дуже високо оцінив наші напрацювання і запевнив про їх підтримку. Мова йде про Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації, нашу Національну платформу декарбонізації та її інструменти та розроблені програми з енергоефективності, розширюємо мережу регіональних офісів декарбонізації та енергоефективності. Переконана, що вже цього року співпраця України та Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії вийде на новий рівень, в тому числі і завдяки напрацюванням нашої команди», - повідомила Ганна Замазєєва і висловила вдячність усім партнерам, хто допомагає залучати інвестиції в енергоефективну і зелену трансформацію країни.