• In English
 • Україна та Велика Британія продовжать спільну роботу над прискоренням інвестицій та зниженням ризиків для ведення бізнесу, – Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 01 лютого 2024 року о 10:21

  Підсумки 2023 року та пріоритети на 2024 рік, спільна робота українського та британського урядів над стимулюванням бізнесу в Україні, прискорення інвестицій, зменшення ризиків у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, можливості для жінок у бізнесі та інші питання обговорили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мартіном Гаррісом під час зустрічі 31 січня.

  Українська сторона окреслила плани на поточний рік, який охоплює роботу в рамках Плану Ukraine Facility, Плану вирішення 11 критичних проблем, розробленого спільно з США, а також стратегічних проектів Мінекономіки на 2024 рік. Зокрема, Уряд зосередився на вирішенні першочергових завдань у таких сферах, як конфіскація російських активів, розширення експорту, розширення енергетичних потужностей, повернення українців, оборонна промисловість, доходи бюджету та інвестиції.

  «Українська економіка має стати міцною та самодостатньою, тому Уряд фокусує увагу на питаннях прискорення інвестицій, розширення програм підтримки бізнесу, в тому числі у співпраці з міжнародними партнерами, також – на питаннях зниження воєнних ризиків для бізнесу. Також ми сподіваємось на розширення нашої співпраці з BII та UKEF. Британські підприємства можуть зробити значний внесок у реконструкцію України, і ми очікуємо на реалізацію пілотних проектів у пріоритетних сферах», – зазначила Юлія Свириденко.

  Сторони обговорили важливість спільної розробки програм розвитку інфраструктури залучення інвестицій та побудови спроможності агенції з промоції інвестицій у співпраці з London Stock Exchange та TheCityUK, грантових програм для малого і середнього бізнесу. Зокрема, обговорили напрацювання техніко-економічних обгрунтувань інвестиційних проектів для інвесторів з Великої Британії.

  Також було відзначено спільну роботу над Ukraine Business Compact – ініціативою із залучення приватних інвестицій в Україну, яка була започаткована на Лондонському URC і об’єднала понад 600 британських і світових компаній у підтримці України. Наразі йде робота над імплементацією спільно з FCDO у співпраці з Інститутом Тоні Блера та впровадженням у бізнес-консультаційних робочих групах. Україна готова узгодити концепцію з британською стороною.

  «Ми працюємо над тим, щоб Україна стала частиною глобальних виробничих ланцюгів британських компаній. Ми націлені на запровадження програм змішаного фінансування для провідних промислових проектів у співпраці з британськими фінансовими установами та агенціями розвитку, такими як BII, UKEF, GGF», – наголосила Юлія Свириденко.

  Також сторони обговорили питання розширення економічних можливостей жінок в Україні. Нещодавно в Україні прийнято Стратегію зменшення гендерного розриву в оплаті праці і Уряд вже почав її реалізовувати. Крім того, серед кроків з реалізації державної гендерної політики – масштабування програм зайнятості для підвищення економічної активності жінок. Українська сторона закликала британських колег долучитися до співфінансування грантових програм єРобота, зокрема компоненту «Власна справа» на започаткування або розширення бізнесу, 55% переможців якої у 2023 році стали саме жінки.