Сьогодні, 13 листопада, Міністр фінансів України Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом підписали фінансові угоди за новим системним проектом «Підтримка відбудови шляхом розумного фіскального управління» (SURGE).
Проект спрямований на створення належного середовища та інституційних норм для ефективного і підзвітного впровадження та фінансування кліматично-орієнтованого відновлення.
Запланований загальний обсяг фінансування за проектом – 750 млн доларів США. Очікується, що Україна вже до кінця 2024 року виконає заходи, передбачені Угодою про позику з МБРР, та отримає кошти у сумі 400 млн доларів США.
Так, підписано Угоду щодо позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) на суму 450 млн доларів США із Цільового фонду з надання Україні необхідної кредитної підтримки (ADVANCE Ukraine), що підтримується Урядом Японії. А також кредитну Угоду обсягом 300 млн доларів США зі Спеціальної програми відновлення для України та Молдови (SPUR) Кризового фонду Банку.
“Завдяки активній співпраці Мінфіну України, Уряду та Світового банку, ми маємо можливість залучати необхідні ресурси на підтримку та розвиток ключових сфер життєдіяльності громадян та адміністративних процесів. Реалізація проекту SURGE допоможе Уряду України покращити процес управління публічними інвестиціями, зробивши його більш ефективним та прозорим. Це є важливим кроком для подальшого забезпечення потреб відновлення України”, – наголосив Сергій Марченко.
Крім того, сторонами підписано грантову Угоду за інвестиційним компонентом «Зміцнення спроможності Уряду щодо впровадження фіскальної реформи» (STRONG) обсягом 10 млн доларів США від Цільового фонду багатьох донорів з підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF). Проект STRONG має на меті підтримку ефективного впровадження інституційних реформ в межах SURGE.
Реалізація SURGE буде здійснюватися з використанням фінансового інструменту «Програма кредитування з прив’язкою до результатів» (Program-for-results»).
Мета — підтримати зусилля Уряду України, спрямовані на створення ефективної системи управління публічними інвестиціями в умовах післявоєнного відновлення та відбудови, покращення фіскального управління на місцевому рівні, вдосконалення середньострокового та програмного бюджетування на місцевому рівні та адміністрування доходів.