• In English
 • Україна та США домовилися про подальшу спільну протидію біологічним загрозам
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 10 листопада 2023 року о 12:42

  Міністерство охорони здоров’я України підписало оновлену концепцію діяльності з Агентством Міністерства оборони США зі зменшення загроз. Зустріч представників двох країн відбулася у Варшаві. Концепцію, яка визначає напрями діяльності щодо зменшення біологічної загрози в Україні, з представниками американської Програми зменшення біологічної загрози підписав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

  Досягнення програмних цілей, які визначені в концепції, дозволить запобігти появі спалахів небезпечних інфекційних хвороб в Україні. На цьому акцентував Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

  «Концепція діяльності дозволяє країнам-учасницям програми зменшення біологічної загрози посилювати як кадровий та науковий потенціал, так і мережу лабораторної діагностики. Зокрема, у сфері виявлення та інформування про випадки чи спалахи захворювань. Ми цінуємо зусилля американських партнерів та плече підтримки нашій системі охорони здоров’я. Можливість посилювати співпрацю у таких важливих сферах, як протидія біозагрозам дозволить попри воєнні виклики ефективно посилювати можливості України і сприяють розвитку системи захисту населення від небезпечних інфекційних хвороб, а також забезпечити належну відповідь у разі виникнення спалахів з використанням міжнародних практик», – зазначив Віктор Ляшко.

  Міжнародне співробітництво за програмою дозволяє зменшити біологічну загрозу шляхом розвитку мережі управління біоризиками та епідеміологічного нагляду. Наприклад, під час пандемії секвенувати штами та оцінювати, яку загрозу вони становлять, знати про них більше і відповідно надавати рекомендації лікарям та населенню щодо лікування й способів поширення.

  Також на зустрічі сторони обговорили забезпечення дотримання стандартів якості діагностики в національних і регіональних лабораторіях, зокрема проведення навчань для фахівців лабораторій та медиків за міжнародними програмами.