• In English
 • Україна та Словаччина працюють над втіленням трьох масштабних проектів в енергетиці та логістиці, - Юлія Свириденко в Братиславі
  Міністерство економіки України, опубліковано 19 січня 2024 року о 17:48

  Під час робочої поїздки у Братиславу Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко провела зустріч із Віце-прем’єр-міністром з питань відновлення, плану стійкості та використання фондів ЄС Словацької Республіки Петером Кмецем. У ході зустрічі сторони обговорили реалізацію трьох масштабних проектів у сфері інфраструктури та енергетики. Зокрема, кроки, необхідні для пришвидшення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево – Вельке Капушани».

  «Інтерконектор – це можливість з’єднати наші національні електромережі для покращення взаємодії у сфері енергетики. Це дозволить зробити нашу енергетичну систему більш стійкою, адже у випадку блекаутів ми зможемо ще оперативніше реагувати на проблеми», - пояснила Юлія Свириденко.

  Також сторони порушили питання створення нових прикордонних переходів та потенційні спільні зусилля для створення залізничного сполучення Київ – Кошице з використанням ширококолійної інфраструктури від станції Ужгород по території Словаччини.

  «Робота над покращенням логістичної та транспортної інфраструктури між Словаччиною та Україною сприятиме більшій мобільності українців, зручності пересування Європою та по суті посилить наші кроки до євроінтеграції. Сьогодні ми продовжили конструктивний діалог на рівні віце-прем'єрів щодо поглиблення практичного співробітництва в економічній і торговельній сферах, а також прискорення реалізації ключових інфраструктурних проектів», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр.

  Крім того, на зустрічі обговорили питання гуманітарного розмінування українських земель.

  «Ми щиро вдячні за рішення Уряду Словаччини надати кошти на придбання двох машин розмінування «Божена-4» для гуманітарного розмінування звільнених територій Херсонської області. За минулий рік нам вдалось повернути у використання понад 10% територій або близько 18 тисяч квадратних кілометрів українських земель. Щоб прискорити процеси гуманітарного розмінування, ми працюємо над залученням приватного капіталу та інвестицій. Будемо вдячні Словаччині за будь-яку підтримку в цьому питанні, зокрема, участі в донорських програмах з очищення території України», - наголосила Юлія Свириденко.

  Ще однією темою для двостороннього обговорення стало повернення українських дітей, яких насильно вивезли до росії з окупованих територій. Україна зацікавлена в активному залученні Словаччини до цього процесу. Крім того, сторони обговорили важливість ухвалення Ukraine Facility від Європейської комісії для реалізації спільних проектів.