• In English
 • Україна та Німеччина працюють над залученням інвестицій до проектів з розподіленої генерації
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 листопада 2023 року о 18:31

  Заступники Міністра енергетики України Ярослав Демченков та Фарід Сафаров провели зустріч із німецькою делегацією на чолі з керівницею Робочого штабу з питань України від Федерального міністерства економічного співробітництва Німеччини Ульріке Хопп-Нішанкою.

  Делегацію проінформували про поточну ситуацію в енергосекторі, а також плани України щодо сталого відновлення і активізації співпраці з німецькою стороною. Зокрема, під час зустрічі акцентувалось на проектах з розвитку розподіленої генерації із використанням відновлюваних джерел енергії, систем накопичення енергії, розвитку мікромереж, підвищення енергоефективності та декарбонізації сектору.

  «Під час відбудови нам необхідно враховувати потенціал регіонів та спроможності громад. Маємо спільно надати підтримку територіальним громадам, аби допомогти їм підготувати та реалізувати проекти з розвитку розподіленої генерації. Важливо, що ми працюємо разом над створенням умов та підготовкою проектів, які дозволять фінансовим інституціям та приватному сектору долучитися до створення децентралізованих енергетичних систем, що складатимуться з комбінації ВДЕ, накопичувачів енергії, газових турбін і газопоршневих установок та традиційної генерації, поєднаних розумними мікромережами», - наголосив Ярослав Демченков.

  Сторони обговорили створення необхідних умов для залучення інвестицій та нових технологій в українську енергетику, а також важливість ролі приватного сектору у проектах із «зеленої» трансформації, а також реформ, які потрібні для прискорення енергетичного переходу та інтеграції українських енергетичних ринків до загальноєвропейських.

  «Українська енергетика, яка зазнала безпрецедентних руйнувань, потребує не просто відновлення, а саме модернізації і відбудови з використанням найкращих сучасних практик і рішень. Тому ми поставили за мету децентралізувати генерацію за рахунок розвитку «зеленої» енергетики та запровадження розумних мереж, оскільки це забезпечить сталість та енергоефективність нашої енергосистеми», - додав Фарід Сафаров.

  Під час зустрічі було відзначено важливість ефективної співпраці у межах Німецько-українського енергетичного партнерства.

  Варто додати, що платформа відбудови України - це ініціатива Федерального уряду Німеччини, яка обʼєднує Міністерство економічного співробітництва та розвитку, Міністерство економіки та захисту клімату, Міністерство закордонних справ та установи Німеччини.

  Співпраця у межах платформи має на меті посилити внесок Німеччини у відбудову України й забезпечити більшу прозорість, ефективність та результативність ініціатив з відбудови.