• In English
 • Україна та Молдова підписали протоколи про спрощення перетину спільного кордону
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 грудня 2023 року о 17:24

  Україна та Молдова продовжують виконання домовленостей про спільний контроль у пунктах пропуску на кордоні. Під час онлайн-зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Молдови Доріна Речана було підписано низку протоколів, які спростять і зменшать час перетину українсько-молдовського кордону для громадян і вантажів.

  «Сьогоднішні домовленості не лише активізують торговельно-економічну співпрацю між Україною та Молдовою, а й підвищать ефективність і дієвість пропускних спроможностей кордону із застосуванням найкращих європейських практик. Останнє є особливо важливим у контексті нашого спільного руху до Європейського Союзу», — наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Під час онлайн-зустрічі очільники урядів обговорили подальший розвиток логістики. Денис Шмигаль підкреслив, що Україна зацікавлена поширювати практику спільного контролю на всі пункти пропуску із сусідніми європейськими країнами: «Це важливо для розширення пропускної здатності та якості прикордонного контролю».

  Прем’єр-міністри України та Молдови також обговорили співпрацю в напрямі європейської інтеграції, зокрема виконання умов у межах передвступних переговорів з ЄС.

  Україна та Молдова підписали протоколи про спрощення перетину спільного кордону Україна та Молдова підписали протоколи про спрощення перетину спільного кордону