• In English
 • Україна та Литва посилюють співпрацю у сфері енергоефективного будівництва

  Україна та Литва посилюють співпрацю у сфері енергоефективного будівництва. На цьому було наголошено під час робочої зустрічі заступника Голови Держенергоефективності Віктора Білька, представників посольства Республіка Литва в Україні та компанії «BaltCap», одного з найбільших інвесторів у країнах Балтії.

  Литовські партнери вже працюють в Україні над реалізацією енергоефективного проекту, а саме - будівництва нового загальноосвітнього закладу у місті Буча. Планується побудувати школу за усіма сучасними стандартами, передбачаючи укриття та енергоефективні технології із використанням відновлюваних джерел енергії. Для електропостачання передбачається встановити сонячну електростанцію із системою накопичення енергії, а для забезпечення тепловою енергією - грунтовий тепловий насос. За задумом, школа має стати активним споживачем (проз’юмером), тобто буде забезпечувати чистою електроенергією власні потреби, а надлишок постачати в мережу.

  Водночас, литовці також зацікавлені у розробці для України проектів типових енергоефективних шкіл та дитячих садочків.

  Окрім цього, учасники обговорили нагальну потребу України у відновленні громад та їхніх економік на основі саме принципів енергоефективності, інтеграції відновлюваних джерел енергії, сталого низьковуглецевого розвитку економіки.

  У цьому напрямі Держенергоефективності вже має низку готових рішень та запланованих ініціатив.

  Перший з них – Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації. Кошти, закумульовані в цьому фонді від податку на СО2, будуть направлятися виключно на впровадження нових технологій та рішень з підвищення енергоефективності та декарбонізації.

  Інший – Національна платформа декарбонізації. Вона надасть громадам та бізнесу доступ до широкого спектру фінансових інструментів та енергоефективного обладнання.

  Сторони досягли попередніх домовленостей щодо необхідності співпрацювати у залученні інвесторів та провідних виробників енергоефективного обладнання для роботи на українській платформі декарбонізації.