• In English
 • Україна та Італія посилюють співпрацю у протидії транснаціональній злочинності та нелегальній міграції, - Арсен Аваков
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 05 серпня 2020 року о 15:33

  Україна та Італія посилюють співпрацю у протидії транснаціональній злочинності та нелегальній міграції. Про це Міністр внутрішніх справ України повідомив за підсумками зустрічі з Міністром внутрішніх справ Італійської Республіки Лучаною Ламорджезе в Римі.

  Сторони обговорили посилення співпраці між двома країнами, зокрема, в питаннях кіберзагроз, боротьбі з транснаціональною злочинністю та нелегальною міграцією.

  «В лютому цього року, за спільною ініціативою українських та італійських правоохоронців, в рамках ЄВРОПОЛУ, розпочала роботу спільна міждержавна оперативна група «МОРЕ». Вже зараз ми бачимо її результати. Якщо у 2018 році за участь у переправлянні нелегальних мігрантів було затримано 88 українців, то в 2019 році таких затримань було вже 53, а в 2020-му ще менше – 10. Зусиллям міжнародних спільних слідчих груп ми будемо проводити комплекс розвідувальних та попереджувальних заходів щодо блокування таких кримінальних злочинів», – заявив Арсен Аваков.

  Очільник МВС України також подякував за чітку позицію Італії щодо італійських найманців, які воюють на боці російських незаконних збройних формувань на сході України:

  «Вдячний Республіці Італія за послідовну позицію щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Вже 3 італійці отримали реальні терміни ув’язнення за участь на Донбасі в проросійських незаконних збройних формуваннях, і ще понад 20 громадян Італії, за нашою інформацією, брали участь у таких НЗФ. Сподіваюся, справедливий вирок отримають й інші учасники терористичних організацій, не залежно від країни перебування», - зазначив очільник МВС України.

  Арсен Аваков наголосив на неприпустимості діяльності так званих представництв «ДНР/ЛНР» на території Італійської Республіки.

  За його словами, такі громадські організації, які не мають і не можуть мати жодного офіційного дипломатичного статусу, можуть бути залучені до незаконної та терористичної діяльності. Зокрема, до вербування радикальних бойовиків для участі у НЗФ на тимчасово окупованих територіях.

  Під час зустрічі сторони також домовилися про обмін досвідом між українськими та італійськими правоохоронцями.

  «Сьогодні ми обговорили спільне навчання та стажування наших поліцейських в Італії. Крім того, ми готові поділитися з італійськими колегами досвідом роботи поліції діалогу, боротьби з домашнім насиллям та протидії розповсюдження наркотиків через інтернет», – зазначив Арсен Аваков.

  Він також додав, що Україна делегує в посольство в Італії представника МВС. Це посилить та розширить співробітництво між країнами в рамках боротьби з організованою злочинністю, наркотрафіком та незаконною міграцією.

  Своєю чергою італійська сторона позитивно оцінила рішення про призначення Арсена Авакова Головою української частини Українсько-італійської робочої групи та висловила сподівання на подальше поглиблення співпраці.

  Лучана Ламорджезе також подякувала лікарям системи МВС, які допомагали італійським колегам у боротьбі з COVID-19.