• In English
 • Україна та Франція: нові угоди в сфері оборонної промисловості

  7 червня Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та Міністр збройних сил Французької республіки Себастьєн Лекорню у присутності Президента України Володимира Зеленського підписали Заяву про наміри щодо співробітництва в оборонній промисловості.

  Цей документ передбачає визначення можливостей для партнерства між французькою та українською оборонними промисловостями в галузі озброєнь, військового обладнання, боєприпасів та іншої продукції оборонного та подвійного призначення. Йдеться про розвиток спроможностей з виробництва, обслуговування та ремонт військового обладнання, та співпрацю в науково-дослідних роботах в оборонній галузі. Сторони домовились про обмін досвідом та залучення інвестицій до спільних проєктів.

  Окрім того, у Парижі представники українських та французьких оборонних компаній підписали ліцензійну угоду щодо виробництва боєприпасів 155 калібру за ліцензією KNDS France/Nexter. Також підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France / Nexter в Україні та щодо використання технології 3D друку для виготовлення запчастин цієї компанії. KNDS заявила про відкриття дочірньої компанії в Україні.

  “Це перший подібний документ, що продовжує та поглиблює положення підписаної у лютому з Францією безпекової угоди. Я вдячний Франції за стійкість і непохитність у підтримці України. І дуже радий, що ця підтримка поширюється і на оборонку”, - сказав Олександр Камишін.

  Для реалізації положень, зазначених у міжвідомчій заяві, та кращого двостороннього діалогу, сторони домовились створити Керуючу раду. До її складу входитимуть представники України та Франції, а співголовами стануть представники урядів обох країн.

  Заява про наміри не тільки укріплює партнерські відносини України та Французької Республіки, а і сприяє приєднанню нашої країни до Європейського Союзу шляхом інтеграції української промисловості в Європейську оборонну технологічну і промислову базу.

  Нагадаємо, у березні була представлена перша в історії Європейська оборонна стратегія, до створення якої підштовхнула російська агресія проти України. Україна стала частиною цієї стратегії: запланована співпраця між оборонними галузями України та Європи. Це посилить обидві сторони та принесе взаємну вигоду.