• In English
 • Україна та Фінляндія співпрацюватимуть у сфері розвитку моніторингу довкілля та екологічного будівництва

  Україна та Фінляндія співпрацюватимуть у сфері розвитку моніторингу довкілля та екологічного будівництва. Про це у рамках візиту делегації Прем’єр-міністра Фінляндії Санни Марін в Україну домовилися Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Міністр навколишнього середовища та зміни клімату Фінляндії Марія Огісало.

  Підґрунтя співпраці між довкіллєвими відомствами обох країн були закладені ще під час зустрічі Руслана Стрільця та Марії Огісало на СОР15 в Монреалі.

  Сьогодні Руслан Стрілець та Марія Огісало юридично закріпили домовленості спільним меморандумом та обговорили конкретні проекти допомоги Україні. Зокрема, йдеться про фінський досвід у сфері моніторингу довкілля.

  «Сподіваюсь, що найближчим часом Україна отримає від Фінляндії важливе обладнання не лише для моніторингу атмосферного повітря, а й якості води. Це дозволить забезпечити контроль якості води на деокупованих територіях», - зазначив Руслан Стрілець.

  Марія Огісало зі свого боку анонсувала, що співпраця у сфері моніторингу довкілля має розпочатися вже цієї весни.

  Також вони обговорили ініціативу щодо передачі фінських технологій створення житла, які можуть не лише значно здешевити будівництво таких об’єктів як школи, дитячі садочки та дитячі будинки сімейного типу, а й зробити їх більш екологічними. Україна та Фінляндія вже працюють над запуском пілотного проекту із будівництва за такими технологіями.

  За словами Президента України Володимира Зеленського, Фінляндія готова співпрацювати над імплементацією пунктів української формули миру, у якій також йдеться про визнання на міжнародному рівні такого поняття як «екоцид».

  «Ці дійсно конкретні кроки допомоги Україні дають впевненість та відчуття постійної підтримки та дружби з боку Фінляндії. Дякую пані Марії, що особисто опікується питаннями допомоги Україні. Вона як член партії “Зелених” Фінляндії має вагомий досвід у питаннях адвокації важливих екологічних змін у євроінтеграційному аспекті. Вдячний за дружбу, за підтримку та майбутні спільні проекти!» - резюмував Міністр Руслан Стрілець.