• In English
 • Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння у довкіллєвій сфері

  Сьогодні у Києві відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Австрія Александра Ван дер Беллена, де вони обговорили перспективи подальшої співпраці між нашими державами.

  У межах зустрічі двох Президентів України та Австрії Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Федеральний міністр з питань захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрійської Республіки Леонора Гевесслер підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері навколишнього середовища. Це документ про поглиблення співпраці між нашими міністерствами в екологічній сфері з урахуванням викликів сьогодення, зокрема збройної агресії росії в Україні. 

  Головні напрямки співпраці:

  • впровадження дієвих фінансових механізмів для підприємств, які мають бажання працювати за НДТМ;
  • реалізація пілотних проектів зі створення системи спостережень за станом атмосферного повітря;
  • створення регіональних центрів порятунку та реабілітації диких тварин, що постраждали від війни;
  • розвиток нормативно-правової бази щодо утримання і розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах;
  • у цілому обмін досвідом щодо імплементації європейських директив у сфері навколишнього середовища.

  “Вступ України до Євросоюзу неможливий без імплементації нашого законодавства до європейських норм. Важливо не тільки затвердити ті чи інші ініціативи, але й зробити їх життєздатними в українських реаліях. Меморандум означає готовність Австрії поділитися з нами досвідом імплементації директив ЄС на шляху євроінтеграції України. Дякую Австрії та особисто пані Леонорі Гевесслер за підтримку України та за те, що наш діалог щодо спільних ініціатив під час СОР15 у Монреалі продовжився у Києві. Сподіваюся, наша співпраця буде плідною для обох країн”, - зауважив Руслан Стрілець.

  За словами Руслана Стрільця, сьогодні Міндовкілля спільно з партнерами реформує систему управління відходами, сферу запобігання промисловому забрудненню, модернізує систему моніторингу довкілля тощо. Виконання Угоди про Асоціацію з ЄС у сфері захисту довкілля вже становить 70% і Україна зацікавлена враховувати найкращі європейські практики під час повоєнної відбудови. Для цього необхідний тісний зв’язок із нашими європейськими партнерами.

  Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння у довкіллєвій сфері