• In English
 • Україна та Аргентина поглиблюють співпрацю в оборонній, енергетичній та інфраструктурній галузях, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 14 травня 2024 року о 10:30

  Україна й Аргентина обговорюють можливості поглиблення співпраці в низці стратегічних галузей, зокрема в оборонній сфері, а також допомозі нашій країні у відновленні енергетичної та цивільної інфраструктури, які постраждали від російських ракетних атак. Про це йшла розмова під час зустрічі  української делегації на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко із Міністром закордонних справ, міжнародної торгівлі та віросповідань Аргентини Діаною Мондіно.

   «Однією з ключових тем зустрічі було обговорення можливостей для поглиблення співпраці у сфері оборони — створення спільних оборонних підприємств, закупівля артилерійських боєприпасів і пороху, й навіть інвестиції в аргентинські компанії, які виробляють зброю. Найближчими днями очікуємо продуктивних зустрічей на цю тему.

  Крім того, ми порушили питання про систематичні обстріли росією нашої енергетичної інфраструктури та можливостей для допомоги у її відновлені з боку Аргентини. Наші системи частково схожі, тому Аргентина може допомогти Україні деякими запчастинами», - розповіла Юлія Свириденко.

  Також на зустрічі йшлося про те, що росія систематично продовжує знищувати інфраструктуру зберігання української агропродукції. 

  «Як наслідок таких обстрілів, у нашої країни виникла потреба в обладнанні для тимчасового зберігання зерна, зокрема, в силосних мішках, виробництвом яких славиться Аргентина. Тому ми запросили аргентинські компанії долучитися до інвестиційних проектів в Україні у сфері сільського господарства. Також ми сподіваємося збільшити торгівлю сільськогосподарськими товарами, включаючи експорт українських азотних добрив до Аргентини», - продовжила Юлія Свириденко.

  Під час зустрічі сторони також обговорили Українську формулу мира, яку раніше презентував Президент Володимир Зеленський.

  «Ми запросили лідерів Аргентини приєднатися до Першого саміту миру у якості одного із лідерів в імплементації Статуту ООН у рамках Формули миру. Аргентина може зосередитись на таких сферах, як ядерна безпека, продовольча безпека та повернення українських полонених і дітей», - резюмувала Юлія Свириденко.