• In English
  • Україна спільно з партнерами започаткували Альянс за гендерно-чутливе та інклюзивне відновлення на полях URC-2024
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 12 червня 2024 року о 14:05

    12 червня під час Міжнародної конференції з відновлення (URC-2024) Україна спільно з урядами країн-партнерів, міжнародними та громадськими організаціями, представниками бізнес-спільноти погодили створення Альянсу для просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні у процесі відновлення.

    Мета – обʼєднання зусиль у реалізації існуючих та започаткуванні нових ініціатив, спрямованих на впровадження гендерно-орієнтованих підходів у процес відбудови, а також просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні.

    Участь у заході з нагоди запуску Альянсу зокрема взяли: Свенья Шульце, Міністерка економічного співробітництва та розвитку ФРН (BMZ); Анна Б’єрде, Керуюча директорка Світового банку з питань операційної діяльності; Кірсі Маді, заступниця виконавчого директора ООН-Жінки; Філіп Юстус, Віце-президент у Центральній Європі, Google, Мелані Вервір, директорка Джорджтаунського інституту жінок, миру та безпеки та інші.

    Під час свого виступу, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина підкреслила важливість консолідації кроків спільно з міжнародними партнерами, зокрема проектами та організаціями у напрямку гендерно-чутливого та інклюзивного відновлення України, а також важливість сприяння розширенню участі жінок у процесах відбудови.

    “Ми подбали про те, аби з початком повномасштабної війни зберегти кожен елемент реалізації політики гендерної рівності, та віднаходити нові підходи, орієнтуючись на реалії повномасштабної агресії. Нині, коли ми запускаємо цей Альянс, я хочу, щоб ми всі побачили обличчя, які стоять за ним. Жінок, чиї родини катували, змушували підкоритися російському режиму, яких роз’єднали з їхніми родинами. росія використовувала їх як інструмент у війні проти України. Сьогодні вони всі шукають справедливості, та водночас можливостей наблизити країну до перемоги. Цей альянс про набагато більше, ніж надання можливостей. Це про наші спільні кроки на шляху до відповідальності росії за скоєні злочини, а також про надання відчуття жінкам, які постраждали від війни, що вони мають підтримку та їхній вклад видимий. Сподіваюся, на наступних конференціях ми зможемо говорити про реальний, практичний вплив цього Альянсу”, – наголосила Ольга Стефанішина.

    Урядовиця також підкреслила вагомість ролі мільйонів українських жінок, які вимушено перемістились за кордон, рятуючись від окупації та війни. “Це жінки, які приєдналися до мене на демонстраціях у Берліні, Парижі, Польщі, Празі, щоб привести Україну до Євросоюзу. Це сила, що стоїть за нашою країною. І я дуже пишаюся новими можливостями, які ми відкриємо для нас усіх, запустивши цей Альянс”, - зазначила Віце-прем'єр-міністр.

    Вона зауважила, що зараз міжнародні партнери мають можливість приєднатися до зусиль України у цьому напрямку, долучившись до Альянсу та зобов’язавшись робити більше для підтримки гендерної рівності й повноцінного доступу жінок до процесу ухвалення рішень про те, як зробити відновлення та реконструкцію України інклюзивною та гендерно-чутливою: “Разом ми повинні всіляко допомагати нашій країні, зокрема, аби підтримати економічну стійкість та сектор безпеки й оборони. І жінки беруть на себе цю відповідальність та ми маємо їм у цьому сприяти”.

    Окремо Ольга Стефанішина відзначила роль Міністерки економічного співробітництва та розвитку ФРН (BMZ) Свеньї Шульце для запуску Альянсу. Зокрема, вона подякувала за її великий внесок у мобілізацію бізнесу, Урядів та міжнародних організацій для участі в Альянсі.

    Так, до Альянсу вже приєдналися понад 50 представників різних країн, організацій та структур, серед них - уряди Німеччини, Канади, Бельгії, Данії, Японії, Естонії, Латвії, Франції та Британії. А також ЄС, Світовий Банк, ЄІБ, ЄБРР, агенціїї ООН, USAID, представники українського бізнесу, ОГС тощо. Члени Альянсу зобов’язуються спільно працювати над інтеграцією гендерної складової у фінансування та ресурси, спрямовані на відновлення, забезпечувати ефективну участь жінок у процесах ухвалення рішень на всіх рівнях щодо відновлення та реконструкції, сприяти визначенню та забезпеченню пріоритетних потреб жінок та дівчат.

    Кірсі Маді, заступниця виконавчого директора ООН-Жінки зауважила, що цей Альянс спрямований доповнити поточну роботу Уряду України та українського громадянського суспільства щодо забезпечення відновлення, яке відповідає потребам та правам, зокрема, жінок та дівчат. Він працюватиме у синергії з «Платформою забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні» та Консультативними групами ОГС. Вона також наголосила, що ООН Жінки в Україні продовжуватиме надавати технічну допомогу Уряду, громадянському суспільству та приватному сектору на підтримку розширення прав і можливостей жінок та їхнього включення у процеси ухвалення рішень.

    В свою чергу, Анна Б’єрде, Керуюча директорка Світового банку з питань операційної діяльності, підкреслила важливість Групи Світового банку бути частиною цього нового Альянсу та працювати пліч-о-пліч з Урядом України. Вона відзначила вагомість проведених реформ в Україні, спрямованих на збільшення участі жінок в процесі ухвалення рішень, особливо зараз під час триваючої війни.

     Довідково

    Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024) проходить у м. Берлін 11 та 12 червня 2024 року під слоганом - Об'єднані у захисті. Об'єднані у відновленні. Сильніші разом. URC2024 є продовженням циклу щорічних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України, які проводяться від початку повномасштабної агресії росії проти України. Цьогорічну Конференцію з відновлення вперше приймає держава-член ЄС.