• In English
 • Україна швидко просувається до членства в ЄС, - Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 липня 2023 року о 22:15

  Шлях, який інші країни, що рухалися до членства в ЄС, долали роками; Україна пройшла за близько сто днів, попри екстремальні умови повномасштабної війни. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбулося сьогодні в Івано-Франківську під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

  Однією з тем засідання стала підготовка та початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

  Віце-прем‘єр-міністр наголосила на високій динаміці інтеграції України та чітко визначених стратегічних пріоритетах, зокрема щодо відкриття перемовин про членство в ЄС.

  «Маємо розуміти наскільки швидко Україна просувається вперед, наскільки високою є довіра європейських лідерів до України як до держави. Цьому завдячуємо, зокрема, стійкості державних інституцій, попри триваючу повномасштабну війну», - зазначила Ольга Стефанішина.

  Окремо вона зазначила про досягнення у сфері реформ, а саме виконання політичних рекомендації Єврокомісії, необхідних для подальшого руху до членства.

  «В Україні нарешті відбулася судова реформа. Ще багато кроків з її імплементації, проте до таких результатів країни йшли десятиріччями. Ми також успішно реформували медіа ринок, тепер в Україні немає місця спекуляціям щодо свободи слова. Верховна Рада ухвалила низку важливих євроінтеграційних законопроектів. Ми ґрунтовно підготувались до жовтневої оцінки Європейської Комісії», - зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  За її словами, важливою є політична єдність щодо стратегічного курсу держави. «Маємо розуміти, що далі будуть ще складніші задачі та рішення. Але наша єдність забезпечує рух вперед, ми оперативно знаходимо консенсус щодо ключових питань», - заявила Ольга Стефанішина.