• In English
 • Україна розвиває співпрацю із Словаччиною у сфері енергоефективності

  Під час робочого візиту до Словаччини Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва представила міжнародним партнерам пріоритети України у відновленні, яке базується на принципах енергоефективності та декарбонізації.

  Під час зустрічі із Послом України у Словацькій Республіці Мирославом Кастраном Голова Агентства окреслила нові розроблені інструменти, які стимулюватимуть запровадження проектів з енергоефективності в Україні:

  - Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації – надійне джерело коштів для громад і бізнесу на енергоефективні цілі, а для інвесторів – гарантоване законом джерело повернення інвестицій;

  - Національну лізингову платформу – із широким функціоналом і можливостями: від надання послуг, технологій і державної підтримки до розробки ТЕО проектів.

  «Усі ці інструменти будуть драйвером для масштабування енергоефективних проектів у різних секторах економіки. І, що важливо, ми запрошуємо міжнародних, у тому числі словацьких партнерів до співпраці у рамках лізингової платформи. Нам потрібні і технології, і обладнання, і сучасні рішення, – усе, завдяки чому українські громади та бізнес ставатимуть більш енергоефективні та енергонезалежні», – повідомила Голова.

  Ганна Замазєєва також налагодила діалог із представниками Словацького агентства з інновацій та енергетики.

  Сторони домовилися про обмін досвідом щодо:

  - шляхів імплементації європейських директив в українське законодавство;

  - можливості спрощення процедур акредитації та визнання кваліфікації енергоаудиторів у ЄС.

  «Словаччина вже пройшла цей шлях і їх досвід у розробці та імплементації відповідних методик та порядків буде для нас дуже корисним», - наголосила Голова.

  Окрім того, словацькі колеги готові надати свою освітню програму, яка покликана не тільки розвивати креативне мислення вихованців молодшої та старшої школи, а ще й з малечку впроваджувати принципи енергоефективності у повсякденне життя.

  Також Держенергоефективності спільно із Словацьким агентством з інновацій та енергетики планує провести зустріч із місцевими виробниками енергоефективного обладнання для презентації переваг майбутньої української лізингової платформи.

  «Разом із словацькими партнерами поклали початок співпраці саме у сфері енергоефективності, як це передбачено домовленостями урядів України та Словаччини», - підсумувала Ганна Замазєєва.