• In English
 • Україна розраховує на збільшення участі Німеччини в реалізації програм підтримки бізнесу та пільгового іпотечного кредитування, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 26 січня 2024 року о 09:55

  Україна та Німеччина продовжують працювати над залученням німецького бізнесу до відбудови вітчизняної економіки та збільшення фінансування урядових програм стимулювання підприємницької діяльності та пільгового кредитування. Такі питання обговорили під час зустрічі Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартін Єґер.

  «Незважаючи на те, що зараз закінчується другий рік війни, українська економіка перейшла до стадії відновлювального зростання. За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП за 11 місяців 2023 року становить близько 5,5%. І саме в цей період нам як ніколи потрібно залучати приватний капітал до відновлення економіки. Наразі найперспективніші напрямки для інвестування - це виробництво військової продукції, будівництво, сільське господарство та переробна промисловість. Саме ці галузі відновлюються найбільш швидкими темпами.

  Однак величезні виклики все ще залишаються. Насамперед, це блокування морських портів і зосередження ракетних ударів на руйнуванні транспортної логістики експорту. Для подолання цих викликів спільно з американськими партнерами ми розробили План з 11 кроків, який включає конфіскацію заморожених російських активів, розширення можливостей для експорту та відновлення енергетичної стійкості, повернення українських біженців, збільшення доходів бюджету, розвиток оборонної промисловості та залучення прямих іноземних інвестицій», - наголосила Юлія Свириденко.

  За її словами, в держбюджеті на 2024 рік Уряд передбачив понад 40 млрд грн на фінансування програм підтримки бізнесу. Мова йде про програми підтримки малого й середнього бізнесу через доступне кредитування та надання грантів на відкриття і розвиток бізнесу. Також передбачено фінансування грантових програм для переробних підприємств. Україна прагне збільшити частку переробної промисловості у ВВП з нинішніх 10% до 20-25%.

  «Пропонуємо Німеччині розглянути можливості для збільшення фінансування урядових програм підтримки бізнесу в Україні, включно з програмою 5-7-9, щоб створити сприятливе середовище для підприємств, які постраждали від конфлікту. Також для нас важливо розширити підтримку середніх і великих підприємств, включаючи проекти зі значними інвестиціями, індустріальні парки, страхування воєнних і політичних ризиків. Для цього Мінекономіки разом із партнерами розробляє Стратегію підтримки малого та середнього бізнесу до 2027 року. Розробка та ухвалення Стратегії має покращити координацію роботи Уряду, бізнесу та донорів, а також різних програм із підтримки підприємців, що позитивно вплине на розвиток сектору загалом. Реалізація відповідних проектів може зацікавити німецькі фінансові установи та агенції розвитку, такі як KfW, DEG, GIZ.

  Також ми запрошуємо Німеччину долучитись до постачання обладнання для заміни пошкодженого та знищеного українським підприємствам. Це може допомогти Україні стати частиною глобальних виробничих ланцюгів німецьких компаній», - продовжила Юлія Свириденко.

  Окремо учасники зустрічі обговорили пільгову програму іпотечного кредитування єОселя, у тому числі кредити на пільгових умовах для українців, які втратили житло. Крім того, зараз Уряд розробляє низку нових інструментів забезпечення українців доступним житлом, які будуть базуватись на програмах доступної оренди – з правом викупу та соціальної оренди.