• In English
 • Україна розраховує на продовження гуманітарної та фінансової підтримки з боку ОАЕ, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 11 червня 2023 року о 10:35

  Фінансова, гуманітарна підтримка України, інвестиції у відновлення та питання двосторонньої співпраці обговорювались під час зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки Юлії Свириденко з Міністром з питань зміни клімату і навколишнього середовища, Головою офісу з міжнародних справ при Президентові Об’єднаних Арабських Еміратів Маріам Альмхейрі.

  “росія продовжує тероризувати мирне українське населення, атакуючи критичну інфраструктуру та житлові райони, що призводить до численних жертв та руйнувань. Загинули тисячі мирних жителів, багато поранено, пошкоджено або зруйновано майже 100 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури. Кілька днів тому російські війська підірвали Каховську гідроелектростанцію і спричинили одну з  найбільших техногенних катастроф у Європі за останні десятиліття. В результаті чергового злочину рф підтоплені 80 населених пунктів, знищено частину флори та фауни Херсонщини, кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води, під загрозою продовольча безпека та інші катастрофічні наслідки. Подолати їх Україна зможе лише за підтримки міжнародних партнерів”, - зазначила Юлія Свириденко.

  Міністр економіки подякувала Уряду ОАЕ та особисто Маріам Альмхейрі за надану раніше гуманітарну й фінансову підтримку України та висловила сподівання на схвальний розгляд нагальних гуманітарних потреб для мирного населення в зоні затоплення та фінансової допомоги для подолання гуманітарних наслідків катастрофи на Каховській ГЕС.

  Зазначимо, що з часу повномасштабного вторгнення росії, ОАЕ надіслали Україні понад 230 тонн гуманітарної допомоги (ліки, медичне обладнання, продукти харчування) та 4 карети швидкої допомоги. У квітні цього року Емірати перерахували 4 млн дол. США на будівництво в Україні 10 дитячих будинків сімейного типу. Для підтримки України в подоланні енергетичної кризи, спричиненої діями агресора, ОАЕ поставили в Україну 2500 генераторів в рамках гуманітарної допомоги на 100 млн доларів США, наданої керівництвом ОАЕ. 

  Перший віце-прем'єр-міністр України Юлія Свириденко також зазначила, що хоча Уряду вдалося стабілізувати фінансову систему, Україні потрібна фінансова підтримка від партнерів, щоб підтримувати макрофінансову стабільність у майбутньому. 

  В ході зустрічі також обговорювались питання відбудови України, до якої українська сторона запросила долучитись фонди та компанії ОАЕ, а також посилення торгової співпраці між країнами. Зокрема на зустрічі були також присутні представники суверенного фонду ОАЕ, ADQ, які володіють активами в таких індустріях як залізничний та авіаційний транспорт, портова логістика, сільське господарство повного циклу, медицина та фармацевтичне виробництво, енергетика та інноваційні технології. Під час зустрічі вдалося презентувати стратегічне бачення української сторони у трансформації економіки нашої держави, що отримало надзвичайно схвальні відгуки арабських партнерів. 

  Окремо заступник Міністра економіки Олександр Грибан зробив коротку презентацію концепції Українського Фонду Розвитку (Ukrainian Development Fund), яка розробляється Міністерством та Офісом Президента за консультаційної підтримки найбільшої в світі компанії з управління активами, Black Rock. Україна розраховує на активну участь  ОАЕ в даній ініціативі. 

  В результаті було домовлено про започаткування процесу аналізу інвестиційних можливостей в Україні, до яких делегація з ОАЕ проявила неабиякий інтерес. 

  Також в рамках візиту було укладено меморандум про співпрацю між Фондом Державного Майна України та компанією Contango, лідером у наданні стратегічних консалтингових послуг на підтримку трансформаційних процесів, зокрема, створення Суверенного Фонду України, над яким працює ФДМУ разом з Мінекономіки. 

  “Україна, безсумнівно, розглядає Об’єднані Арабські Емірати як важливого економічного партнера в близькосхідному регіоні та поділяє взаємну зацікавленість у покращенні балансу двосторонньої торгівлі шляхом створення належних умов для торгівлі, розвитку бізнесу та інвестицій. Важливим кроком в цьому напрямку є започаткуваний переговорний процес щодо укладення Угоди про всеосяжне економічне партнерство між Україною та ОАЕ. Укладення Угоди зробить наші економіки взаємодоповнювальними, і ми сподіваємося на спільну роботу для сприяння торгівлі, цифрової економіки та інвестиційній співпраці між нашими країнами, а практична взаємодія з провідними стратегічними консультантами, Contango дозволить адаптувати найкращі практики ОАЕ та максимально капіталізувати українські національні активи”, - зазначила Юлія Свириденко.