• In English
 • Україна продовжує виборювати право провести «Експо-2030» в Одесі
  Міністерство економіки України, опубліковано 23 серпня 2022 року о 21:41

  В Україні створили Координаційний комітет з підготовки та участі нашої держави у відборі країни-господаря Всесвітньої виставки «Експо-2030». Відповідне рішення ухвалили на засіданні Уряду 23 серпня.

  Заявку на участь у відборі Україна подала ще 15 жовтня 2021 року, запропонувавши обрати Одесу містом проведення «Експо-2030». Тема заходу -  «Відродження. Технології. Майбутнє» (Reneissance. Technology. Future).

  «Участь України у відборі на право провести «Експо-2030» приверне увагу світу до нашої країни та сприятиме її відновленню. У разі нашої перемоги проведення виставки в Одесі дасть потужний імпульс для інвестиційних надходжень, що підвищить економічну активність та позитивно вплине на розвиток інфраструктури країни в цілому і південного регіону зокрема», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Згідно з рішенням Уряду, Координаційний комітет очолює Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України. Також до його складу входять заступник Міністра економіки – Торговий представник України, заступники профільних міністерств та заступник Одеської ОДА. За згодою можуть бути залучені представники зацікавлених підприємств, установ та організацій.

  Всесвітні виставки «Експо» проводяться за рішенням Міжнародного бюро виставок кожні 5 років і є найбільш престижними іміджевими виставковими заходами у світі, на кшталт Олімпійських ігор. На них країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, економічний та науково-технічний потенціал. 

  У 2021 році Україна брала участь у виставці «Експо-2030» у місті Дубаї вперше з власним павільйоном. За час проведення виставки український павільйон відвідали понад 1  мільйон осіб та близько 120 іноземних делегацій.