• In English
 • Україна продовжує інтегруватися в єдиний ринок ЄС: нові можливості розвитку цифрових технологій
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 07 червня 2023 року о 16:20

  6 червня Україна та ЄС підписали Угоду про приєднання України до Програми Європейського Союзу «Механізм сполучення Європи» — «Connecting Europe Facility (CEF)».

  Ця угода — можливість для українських компаній спільно з партнерами в ЄС отримати фінансування проектів у транспортній, енергетичній та цифровій сферах.

  Загальний бюджет Програми для країн-учасників до 2027 року — 21 млрд євро (з них на цифрові проекти — 2 млрд євро). Умови фінансування передбачають, що до 50% покриває Програма, а решту — заявник.

  Підписання цієї угоди — вагомий крок на шляху інтеграції України до Євросоюзу: відтепер українці зможуть долучатися до проектів з розвитку безпечної інфраструктури, зокрема гігабітних мереж та 5G. А саме високопродуктивна телеком-інфраструктура — це важлива перевага України над ворогом та ключова умова для відкриття в Україні офісів міжнародних технологічних гігантів. Подати заявку за Програмою можуть проекти, які становлять спільний інтерес, зокрема, для розвитку магістральних мереж, що з’єднують ЄС із третіми країнами.

  Конкурси з розвитку магістральних мереж були відкриті для України до підписання Угоди, про що Мінцифри інформувала раніше.

  Навесні кілька українських компаній розпочали співпрацю з країнами ЄС для подання спільних заявок у межах конкурсу щодо розвитку Магістрального підключення для цифрових глобальних шлюзів. Результати відбору заявок будуть оголошені в липні.

  Слідкуйте за анонсами — про подальші конкурси в межах програми Мінцифри інформуватиме додатково.