• In English
  • Україна планує впровадити національну систему торгівлі викидами CO2 у 2026 році, - Міндовкілля

    Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України продовжує працювати над створенням національної системи торгівлі викидами парникових газів. На цьому наголосила заступник Міністра Вікторія Киреєва на засіданні Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при Торгово-промисловій палаті України.

    “Для нас важливо звільнити український бізнес від сплати податку на викиди CO2 (CBAM) у 2026 році під час експорту продукції до ЄС. Тому, навіть попри війну в Україні, ми маємо впровадити власну, національну систему торгівлі викидами парникових газів (СТВ). Це амбітний проект, який не лише допоможе підтримати нашу економіку, а й виконає зобов'язання України з імплементації Директиви 2003/87/ЄС”, – зазначила Вікторія Киреєва.

    У планах цього року – подати законопроект про систему торгівлі викидами до Верховної Ради України, в цьому ж році ухвалити його. У 2025 році запустити СТВ в пілотному режимі, а у 2026 – повноцінний запуск. Втім детальний план заходів щодо створення СТВ в Україні наразі вже завершуємо. Етапи, часові рамки, а також необхідну інфраструктуру для цього невдовзі презентуємо.

    Окрім цього, заступник Міністра розповіла про реалізовані завдання у сфері кліматичної політики України на 2023 рік, зокрема:

    • у січні 2023 року ми оновили систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, наблизили її до актів ЄС. Вона є передумовою для створення СТВ;
    • на COP 28 та в Брюсселі представили візію Кліматичної політики;
    • розробили Стратегію формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року, яка наразі на завершальному етапі;
    • спільно з німецькими колегами відкрили Кліматичний офіс;
    • затвердили план, за яким наша країна рухатиметься до скорочення викидів метану у рамках ініціативи “Global Methane Pledge”.