• In English
 • Україна отримає 232 млн доларів США на екстрений ремонт житла у рамках проекту Світового банку HOPE
  Міністерство фінансів України, опубліковано 05 вересня 2023 року о 19:43

  Сьогодні, 5 вересня, відбулося підписання угоди між Міністерством фінансів України та Світовим банком у рамках проекту Світового банку «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (Housing Repair for People's Empowerment – HOPE). Загальний обсяг фінансування рамкового проекту сягає 800 млн доларів США.

  Підписантом від Мінфіну України виступив Міністр фінансів України Сергій Марченко, від Світового банку – Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

  Угода передбачає надання Світовим банком початкового фінансування у розмірі 232 млн доларів США. Кошти буде спрямовано на вирішення невідкладних та критичних потреб у ремонті частково пошкоджених індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків на підконтрольних Україні територіях.

  Фінансування складається з:

  - Гранту у розмірі 162,2 млн доларів США від Мультидонорського трастового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) Світового банку;

  - Позики у розмірі 70 млн доларів США від МБРР під гарантію Уряду Японії.

  Метою проекту HOPE є створення належних умов для повернення українців до постраждалих від бойових дій територій у звільнених регіонах України. Проект також підтримуватиме реформи політики на національному рівні для покращення результатів відбудови та узгодженості з цілями інтеграції в ЄС.

  “Я вдячний Світовому банку за незмінну підтримку України, зокрема у сфері мобілізації ресурсів на відновлення. За оцінками звіту RDNA 2, станом на лютий 2023 року, загальна вартість завданої шкоди житловому сектору України, оцінюється у понад 50 млрд доларів США. Проект HOPE допоможе тисячам українців розпочати ремонт свого житла, яке зазнало пошкоджень через збройну агресію рф”, – зазначив Сергій Марченко.