• In English
 • Україна направила сьоме судно в рамках програми Grain from Ukraine

  З портів великої Одеси вперше в 2024 році вийшло судно з українською пшеницею в рамках програми Grain from Ukraine. На судні 25 тисяч тонн української пшениці для народу Нігерії.

  Подія є знаковою, оскільки це перше судно в рамках програми Grain from Ukraine та Всесвітньої продовольчої програми ООН, яке відправлене власним українським морським коридором.

  Участь у відправленні судна взяли Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, регіональний Директор ВПП для Близького Сходу, Північної Африки та Східної Європи Корін Флейшер, представники Посольства Данії України, ВПП ООН, Мінагрополітики, органів місцевого самоврядування.

  Микола Сольський подякував міжнародним партнерам за участь у програмі Grain from Ukraine. Він також відзначив роботу Всесвітньої продовольчої програми для забезпечення продовольством країн Африки.

  Загалом у рамках Grain from Ukraine вже відправлено 7 суден із понад 195 тис. тонн до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії. Також планується здійснити поставку українського зерна до Судану, Сомалі, Мозамбіку/Малаві, Мадагаскару, Джибуті, Ліберії, Мавританії, Лівану та інших країн.