• In English
 • Україна є частиною інтеграції ринків газу та електроенергії Центральної та Південно-Східної Європи
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 вересня 2023 року о 15:59

  Реалізація транскордонних проектів, що диверсифікують постачання газу, розвиток ринків електроенергії, підвищення енергоефективності - такі теми обговорювалися під час зустрічі Групи високого рівня Енергетичного об'єднання Центральної та Південно-Східної Європи (CESEC).

  За словами заступника Міністра енергетики Ярослава Демченкова, який взяв участь у зустрічі, ефективне використання існуючої інфраструктури, зокрема українських трубопроводів та сховищ, має важливе значення для зміцнення енергетичної безпеки континенту, диверсифікації маршрутів постачання та забезпечення безперебійних поставок газу до ЄС.  

   «Трансбалканський трубопровід є важливою енергетичною ланкою, що з’єднує Україну та Центральну і Східну Європу з країнами Південно-Східної Європи. Важливо, що ми погодили подальшу підтримку, залучення інвестицій у цей трубопровід та напрямки співпраці», - зазначив заступник Міністра. 

  Також окрему увагу Група високого рівня приділила спільному підходу до розвитку ринків електроенергії, підвищенню енергоефективності та розвитку генерації електроенергії з відновлюваних джерел.

   Ярослав Демченков представив учасникам пріоритетні проекти України для створення взаємопов'язаного регіонального ринку електроенергії, до якого інтегрується українська енергосистема, та акцентував на важливості розвитку проєктів з використанням відновлюваних джерел енергії. 

  «Екстрена синхронізація з ENTSO-E значно зміцнила наш електроенергетичний сектор і допомогла нам пройти минулу зиму. Сьогодні завдяки партнерам ми маємо можливість залучати необхідну допомогу з Європи. Синхронізація - це також можливість інтегрувати більше відновлюваних джерел енергії в мережу», - зазначив Ярослав Демченков. 

  Нагадаємо, що презентуючи Енергетичну стратегію до 2050 - го року, Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив про намір збільшити експорт електроенергії до ЄС і збільшення потенціалу транскордонної потужності до 10 ГВт. 

  Україна прагне досягти інтеграції енергетичних ринків не лише з погляду технічних аспектів, але й економічних, зокрема створення прозорих ринкових правил, гармонізації законодавства. Це дозволить ще більше розширити потенціал співпраці і досягти цілей щодо експорту електроенергії. Розвиток електричних інтерконекторів є запорукою енергетичної безпеки як України, так і ЄС.