• In English
 • Україна і Швеція успішно співпрацюють в атомній галузі, – Міненерго
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 листопада 2023 року о 10:30

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Міністром з міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Йоханом Форсселлом у межах міжнародної конференції «Енергія для відновлення України» (Energy for the recovery of Ukraine), яка триває у Варшаві.

  Особливу увагу було приділено співпраці в атомній галузі. Зокрема було відзначено успіх у виробництві нового виду палива для реакторів типу ВВЕР-440 компанією Westinghouse Electric Sweden за участі фахівців української НАЕК «Енергоатом». Раніше паливо для реакторів такого типу виготовлялося лише в росії.

  «Це історія успіху українсько-шведсько-американської співпраці. Переконаний, у нас попереду ще багато спільних проектів, які будуть успішно реалізовані», - зазначив Герман Галущенко.

  Він подякував представникам Швеції за підтримку українського енергосектору, зокрема через внески до Фонду енергетичної підтримки України, створеного при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства за ініціативою очільника Міненерго і єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.

  Ще одна важлива тема зустрічі - майбутня співпраця у розвитку відновлюваної енергетики і реалізації відповідних проектів в Україні. Досвід Швеції у цій галузі стане корисним у процесі відновлення і відбудови українського енергосектору.

  Міністр енергетики України також подякував понад 40 шведським компаніям, які беруть участь у виставці в межах конференції «Energy for the recovery of Ukraine», та наголосив на високому потенціалі співпраці у розвитку «зеленої» енергетики та трансформації України на енергетичний хаб Європи.