• In English
 • Україна і Польща мають потенціал співпраці у низьковуглецевих проектах, – Юлія Підкоморна
  Міністерство енергетики України, опубліковано 24 вересня 2022 року о 10:47

  Заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна взяла участь у Восьмому засіданні Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва в онлайн-форматі.

  У своєму виступі заступник Міністра подякувала за потужну підтримку Урядом Польщі та польськими партнерами енергетичного сектору України в умовах повномасштабної війни росії проти нашої країни.

  Юлія Підкоморна наголосила, що в умовах ведення агресором війни і на енергетичному фронті в Європі україно-польське партнерство набуває особливої ваги.

  “До сфер пріоритетного інтересу відноситься розвиток торгівлі електроенергією та відновлення інфраструктури передачі, що сприятиме досягненню енергетичної незалежності та більш стійкої енергетичної системи в Європі”, - зазначила вона.

  Україна сподівається також на підтримку польських партнерів в ENTSO-E у процесі ухвалення рішень про подальше збільшення комерційних обмінів електроенергією.

  Заступник Міністра також наголосила на важливості розвитку спільних проектів у нафтогазовій сфері.

  “Серед інших завдань на найближчу перспективу – не лише спільно продовжувати протидію енергетичному шантажу російської федерації та надалі зменшувати залежність від російського викопного палива, а й працювати над спільним низьковуглецевим та чистим майбутнім”, - зазначила вона.

  Юлія Підкоморна підкреслила актуальність планування спільних проектів з альтернативних видів палива, зокрема, що стосуються біо- і відновлюваних газів: “Наше бачення їх реалізації просте – під час війни опрацювати підготовчу частину і отримати усі необхідні дозволи, а на наступний день після нашої перемоги розпочати імплементацію”.

  Як країна-кандидат на вступ до ЄС, Україна була б вдячна польським партнерам за передачу досвіду залучення фінансових інструментів ЄС для реалізації спільних проектів у сфері енергетики в умовах повоєнної розбудови та відновлення, зазначила заступник Міністра.