• In English
 • Україна і Молдова мають використати нові можливості, які надає країнам статус кандидата в ЄС, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 06 грудня 2022 року о 15:40

  Уряди України і Молдови обговорили спільні кроки в напрямку євроінтеграції, протидію російській агресії та інформаційній пропаганді, співпрацю у сфері енергетики, логістики та у сфері торгово-економічного партнерства. Про це йшла мова під час зустрічі Прем’єр-міністрів України та Молдови Дениса Шмигаля і Наталії Гавріліце. Також у перемовинах взяла участь Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

  Окремо сторони зосередили увагу на об’єднанні зусиль у напрямку євроінтеграції обох країн та синхронізації кроків у цьому напрямку.

  "Республіка Молдова є важливим торговим партнером України. За 9 місяців 2022 року товарообіг між нашими країнами зріс на 16% та склав $805,8 млн. Статус кандидата на членство в ЄС для України та Республіки Молдова відкриває нові можливості для зміцнення та поглиблення наших двосторонніх торговельно-економічних зв’язків, і ми маємо їх використати. Українська сторона готова ініціювати експертну дискусію між двома міністерствами економіки з цього приводу», - заявила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Зазначимо, за 9 місяців експорт українських товарів зріс майже на 15% - до $708,9 млн, імпорт – на 25,7% - до $96,9 млн.

  Також сторони обговорили прискорення облаштування нового прикордонного пункту пропуску залізничного транспорту на ділянці Березино (Україна) - Басарабяска (Молдова).

  За підсумками зустрічі очільники урядів України та Молдови підписали спільну заяву та досягнули низки важливих домовленостей. 

  Зокрема, країни будуть продовжувати знімати адміністративні та процедурні бар’єри для більш вільного руху людей і товарів між нашими країнами. А також очікується, що до середини 2023 року буде укладена угода про будівництво автомобільного мосту через Дністер на спільному кордоні. 

  Крім того, Україна та Молдова домовилися:

  • співпрацювати в питаннях протиповітряної оборони,
  • покращити прикордонний контроль,
  • підтримувати співпрацю та діалог у питаннях миру й безпеки в Придністровському районі Республіки Молдова.