• In English
  • Україна і Франція поглиблюють співпрацю в енергетиці
    Міністерство енергетики України, опубліковано 12 вересня 2024 року о 10:56

    Україна і Франція поглиблюють співпрацю в електричній і атомній галузі, відновлюваній енергетиці та за іншими напрямками, які є ключовими для відновлення та модернізації української енергосистеми після масованих руйнувань, спричинених ворогом.

    Під час зустрічі Міністра енергетики України Германа Галущенка з французькою делегацією на чолі зі спеціальним уповноваженим Президента Французької Республіки П’єром Ельброном, за участі Посла Франції в Україні Гаеля Вейсьєра, розглянуто конкретні проекти відновлення енергетики України, фінансування яких планується відповідно до Грантової угоди між Урядом України та Урядом Франції щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України.

    “Ми вже тривалий час обговорюємо реалізацію багатьох енергетичних проектів і отримуємо значну підтримку від Франції. Це стосується і постачання необхідного обладнання, і короткотермінових та довгострокових проєктів, які допомагають нам готуватися до наступного опалювального сезону та зміцнювати нашу енергетичну інфраструктуру. Завдяки цій співпраці ми закладаємо основи для майбутнього співробітництва та відбудови України”, — зазначив Герман Галущенко.

    Сторони детально розглянули першочергові потреби українського енергосектору, зокрема допомогу французької сторони у розвитку розподіленої генерації, забезпеченні прикордонних регіонів резервним живленням, мобільними підстанціями. Також йшлося про середньострокову та довгострокову співпрацю, а саме розвиток сонячної енергетики, системи передачі, підвищення ефективності нафтовидобутку.

    П’єр Ельброн зазначив про зацікавленість низки французьких компаній у зміцненні співпраці з Україною, серед яких зокрема EDF, ENEDIS, Arabel Solutions, GE Vernova і Schneider Electric.
    За словами уповноваженого Президента Французької Республіки, це партнерство може бути корисним у короткостроковій перспективі, а також відкрити шлях для довгострокової співпраці. Україна і Франція за їхнім енергетичним міксом є близькими через поєднання атомної енергетики та відновлюваних джерел енергії. На його думку, це закладає підвалини для довгострокової і плідної співпраці між двома країнами.

    Окремої уваги під час зустрічі приділено  питанням підготовки фахівців енергетичної галузі та технічної допомоги.