• In English
 • Україна і Чехія розвиватимуть державно-приватне партнерство у проектах з відновлення енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 липня 2023 року о 17:37

  Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков провів зустріч з уповноваженим Уряду Чеської Республіки з питань відбудови України Томашем Копечним. Участь у зустрічі також взяли радник Уповноваженого Уряду Чеської Республіки з питань відбудови України Ян Лібіх, керівник Департаменту координації політики ЄС Уряду Чеської Республіки Петер Фабри, директор Чеського торгового представництва в Україні Оксана Антоненко, а також представники чеських компаній Gantry Rail, EP Industries, VAE Controls Group, Innogy Energo, Enkom, METROSTAV DIZ.

  Від імені Міністерства енергетики, представників галузі та всіх українців Ярослав Демченков подякував Чехії за підтримку України у протидії російській агресії, як на політичному рівні, так і за надану гуманітарну та економічну допомогу. Заступник Міністра зазначив, що надане чеською стороною енергетичне обладнання допомагає у відновленні енергетичної інфраструктури, яка продовжує зазнавати прицільних російських атак, особливо у прикордонних і прифронтових регіонах. Заступник Міністра також обговорив з чеською делегацією підготовку проектів з підвищення енергетичної стійкості у Дніпропетровській та Харківській областях.

  Представники чеської делегації ознайомилися з ключовими положеннями Енергетичної стратегії України до 2050 року, яка була презентована Міністром енергетики Германом Галущенком на Конференції з відновлення України у Лондоні. Стратегія передбачає посилення енергетичного сектору, його сталості та стійкості та розвиток насамперед «чистих» джерел енергії – ВДЕ, атомної енергетики, а також водневих і біотехнологій, систем збереження енергії та модернізацію мереж.

  «Наша співпраця – це спільний внесок у безпеку всього європейського континенту, зокрема енергетичну безпеку. Україна інтегрується до європейських енергетичних ринків, і з огляду на це перед нашими країнами відкривається ще більше можливостей і перспектив для співробітництва. Спільними зусиллями ми прискоримо здійснення Європою енергетичного переходу, зміцнимо енергетичну незалежність і залишимо у минулому російські вуглеводні», - наголосив Ярослав Демченков.

  Сторони обговорили напрямки співпраці у відповідних галузях і залучення інвестицій чеського приватного сектору для децентралізації генерації електроенергії на місцях та забезпечення стійкості та гнучкості енергосистеми.