• In English
 • Україна дотримується взятих зобов’язань щодо скорочення загального обсягу викидів
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 березня 2023 року о 10:44

  Про виконання Україною, попри війну, Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок та дотримання зобов’язань у рамках членства в Енергетичному Співтоваристві щодо скорочення загального обсягу викидів свідчать дані звіту за 2022 рік.  Зокрема, оператори ТЕС, ТЕЦ та великих котелень, які розташовані на підконтрольній території України і мають зобов’язання стосовно щорічного планового скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, минулого року здійснили емісію 40,1 тис. т пилу, 203,7 тис. т діоксиду сірки та 34,5 тис. т оксидів азоту, що відповідно на 47,1%, 43,3% та 56,1% менше дозволених граничних обсягів. 
  Подальше виконання НПСВ тісно пов’язане з реалізацією програм комплексної модернізації спалювальних установок і спорудженням нових генеруючих потужностей, що замінять застарілі виробничі фонди. 

  Довідково
  Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок, схвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 року № 796-р, є програмним документом Уряду, спрямованим на поступове зменшення викидів шкідливих речовин у повітря, реалізацію інвестиційних проектів зі встановлення обладнання для очищення відхідних газів і досягнення спалювальними установками європейських нормативів викидів згідно з Директивою 2010/75/ЄС «Про промислові викиди (інтегрований підхід до запобігання забрудненню та його контролю)». 
  Міністерство енергетики України є органом влади, що здійснює координацію виконання зобов’язань України за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства.
  Оператори великих спалювальних установок, включених у додаток 2 до НПСВ, мають протягом строку дії документа забезпечити зменшення викидів пилу у 20 разів порівняно з рівнем викидів у 2018 році, діоксиду сірки – у 40 разів та оксидів азоту – у 4 рази.