• In English
 • Ухвалено уніфікований механізм впровадження соціальної та професійної адаптації українських захисників та членів їхніх родин
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 07 листопада 2022 року о 17:33

  Кабінет Міністрів України ухвалив розроблену Міністерством у справах ветеранів України постанову, яка передбачає впровадження механізму організації забезпечення соціальною та професійною адаптацією українських захисників і захисниць та членів їхніх родин як складової системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя.

  Відповідні зміни внесені до постанов КМУ від 31 березня 2015 р. № 179 і від 21 червня 2017 р. № 432.

  Ними передбачено впровадження різних рівнів перепідготовки, підвищення кваліфікації та можливості розроблення і реалізації короткострокових освітніх програм за професіями, затребуваними на ринку праці під час відновлення країни.

  Йдеться про військовослужбовців, які звільняються або звільнені з військової служби, осіб з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Україною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

  “Розроблені Мінветеранів на виконання доручення Прем’єр-міністра України зміни до чинних нормативно-правових актів передбачають впровадження дієвого механізму організації соціальної, професійної адаптації наших захисників та захисниць як складової системи переходу від військової кар'єри до цивільного життя, – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – Ми маємо створити всі необхідні умови, щоб зі здобуттям Україною перемоги наші Воїни мали можливість долучитися до відновлення країни, стати в стрій на економічному фронті як “Воїни відновлення”.

  Нагадаємо, 13 вересня, Кабінет Міністрів України погодив розроблені фахівцями Міністерства у справах ветеранів зміни до чинного закону “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”. Ними вперше закріплюється формування державної ветеранської політики та системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя у засадах внутрішньої політики, що стосуються сфери національної безпеки і оборони.