• In English
 • Ухвалення законопроекту про Антикорупційний суд – це рубікон і вибір: або продовження реформ, або відкат і втрата довіри, – Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 червня 2018 року о 23:39

  Запланований на четвер, 7 червня, розгляд Верховною Радою України проекту закону про Вищий антикорупційний суд – це «своєрідний рубікон», який дозволить або продовжити курс реформ, або змусить відкотитися назад і втратити довіру громадян та іноземних партнерів. Про це в ефірі «Свободи слова» на телеканалі ICTV сказав Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.  

  «Ми створили майже всю антикорупційну інфраструктуру. Сьогодні чиновники декларують свої статки. Але що відбувається? Ми чуємо про гучні розслідування, викриття, але немає судових справ! Тож постає питання справедливості. Ми ж бачимо, що в країні панує безкарність. І рішення про антикорупційний суд може виправити ситуацію, повернути довіру – громадян та іноземних інвесторів», - сказав Міністр.

  Він наголосив, що довіра – ключова основа всіх реформ – від реформи освіти до фундаментальних змін в економіці.

  «Без довіри неможливо впроваджувати курс реформ, - додав Олександр Саєнко. – Відсутність довіри, передусім в судовій системі, створює великі проблеми, в першу чергу, в економіці».

  За словами Міністра, сьогодні Кабінет Міністрів, як ніколи, єдиний в необхідності ухвалення рішення про незалежний і прозорий антикорупційний суд, як один з головних елементів формування політики розвитку держави. Саме тому, зазначив Саєнко, альтернатива неголосуванню за законопроект –  подальша дестабілізація ситуації.

  «Не буде антикорупційного суду – як нам завтра залучати інвесторів, говорити про приватизацію і дивитися людям в очі? Голосування за законопроект – це тест для влади на спроможність мислити державними інтересами, - сказав Міністр. – Тут немає ніяких технологій. Ми або йдемо курсом реформ, або ні. Будуємо економіку, або ні».