• In English
 • Угода про вільну торгівлю з Туреччиною відкриває нові можливості для українського бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 03 лютого 2022 року о 20:13

  В Києві 3 лютого відбулось підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною. Документ  відкриває чимало можливостей для українського бізнесу.

  В рамках Угоди, Україна зможе безмитно ввозити до Туреччини більше 10 тис. товарів, а ще на 1,3 тис. отримає тарифні квоти та зменшення мит. Збільшиться не лише експорт сировини, але й продукції з глибокою переробкою і більшою доданою вартістю.

  Буде знято проблему додаткових мит, які Туреччина час від часу запроваджувала протягом кількох останніх років. Це стосується усіх товарів, а не лише категорій з нульовим митом. Українські експортери заощадять близько $370 млн річних митних платежів. Обсяг експорту до Туреччини збільшиться орієнтовно на $313 млн в рік. Одночасно в експортних галузях будуть створені нові робочі місця.

  Металурги матимуть змогу наростити експорт щонайменше на 411 тис. тонн щорічно. Саме така квота на 167 товарів зафіксована в угоді. По 510 з 840 металургійних товарів взагалі встановлюється нульове мито.

  Перед вітчизняною легкою промисловістю відкриється доступ до турецької сировини. Це означає, що вироблений з неї товар буде вважатися українським і зможе потрапити на ринки країн Європи і Середземноморʼя (регіон дії конвенції Пан-Євро-Мед) за нульовою митною ставкою.

  Разом з тим, Україна зберігає мита на вивіз металобрухту, вживані автомобілі та секонд-хенд, та встановлює трьох і пʼятирічні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості. Це дозволить захистити вітчизняного виробника.

  “Ми не лише посилимо свою економічну присутність в регіоні Пан-Євро-Мед, але й використаємо його як місток для освоєння нових ринків. В тому числі – в Перській затоці та Південно-Східній Азії. Зміцнимо стратегічне партнерство України і Туреччини, а також взаємини з країнами Чорноморського басейну. Це надважливо, враховуючи активізацію агресії з боку Російської Федерації”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.