• In English
 • Удосконалено модель формування ціни на продукцію і послуги ОПК

  13 лютого Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни до порядку формування ціни на продукцію оборонно-промислового комплексу (ОПК). Проект відповідної постанови розроблений з метою вдосконалення чинної моделі формування ціни на продукцію, роботи, послуги оборонного призначення у разі, коли відбір їхніх виконавців і постачальників здійснюється без застосування конкурентних процедур.

  Дана постанова конкретизує склад витрат, що включаються до статей калькуляції на продукцію і послуги оборонного призначення під час формування ціни.

  Так, зокрема, документ передбачає:

  • включити до складу прямих операційних витрат витрати на придбання напівфабрикатів та комплектуючих виробів, допоміжних та інших витрат;
  • включити до витрат, що пов’язані з виконанням дослідних робіт, ремонтом та модернізацією військової та спеціальної техніки, витрати на соціальне страхування та інші витрати, які не знайшли відображення у зазначених статтях витрат;
  • включити до витрат на заробітну плату витрати на заробітну плату працівників, що не включені безпосередньо до штату підприємства, а виконують свою роботу згідно з цивільно-правовим договором.

  Ухвалене рішення створює умови для встановлення обґрунтованої ціни на продукцію оборонного призначення з уникненням при цьому необґрунтованих витрат для підприємств-виконавців державного оборонного замовлення, що сприятиме підвищенню їх ефективності.