• In English
 • Удосконалення ЕСКО-законодавства дозволить ще більше розкрити інвестиційний потенціал ринку утеплення бюджетних установ в Україні

  Плідні консультації щодо удосконалення законодавства у сфері енергосервісу (ЕСКО) провів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із народним депутатом України, членом Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексієм Рябчиним і представниками Проекту USAID «Енергетична безпека в Україні» Майклом Біддісоном та Олексієм Корчмітом.

  Як пояснив Сергій Савчук, ринок енергосервісу набирає значних обертів. Якщо у 2016 р. підписано перші 20 ЕСКО-договорів на суму контрактів близько 18 млн грн, то після оновлення законодавства у 2017 р. сьогодні кількість проектів зросла майже в 10 разів – близько 190 договорів на суму контрактів більше 190 млн гривень.

  Окрім цього, у 2018 р. стартував енергосервіс на об’єктах центральних органів виконавчої влади. На сьогодні вже укладено 4 перші ЕСКО-договори для модернізації насосних станцій Держводагентства. Додатково оголошено 22 ЕСКО-тендери для об’єктів Міносвіти, Держстату, ДСНС. Ще очікується 32 закупівлі.

  Досвід реалізованих ЕСКО-контрактів дозволяє визначити та удосконалити певні законодавчі норми для:

  • полегшення ведення енергосервісу як замовникам, так і ЕСКО-компаніям та збалансування їхнього інтересу;
  • спрощення процедури укладання ЕСКО-договорів;
  • поширення механізму енергосервісу на одержувачів бюджетних коштів (наприклад, вуличне освітлення);
  • посилення мотивації відповідальних за енергосервіс осіб з боку замовника.

  До напрацювання законодавчих змін також долучалися експерти Проекту ПРООН «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО».

  «Сподіваюсь на швидку реєстрацію та розгляд відповідних законопроектів у Парламенті», – підсумував Сергій Савчук.