• In English
 • Участь у миротворчих операціях дозволяє підтримувати високий рівень військової і світоглядної взаємосумісності з нашими партнерами, - Андрій Таран з нагоди Дня українських миротворців
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 липня 2021 року о 11:22

  Шановні воїни-миротворці! Шановні ветерани міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки у світі!

  Миротворча діяльність – одна з найбільш шанованих місій, що вимагає високого професіоналізму і відваги. День українських миротворців – це визнання, хто не пошкодував свого життя і здоров'я у зонах військових конфліктів в ім’я зміцнення миру та злагоди. Адже чи не найголовнішою ціллю є захист цивільного населення від страхіть війни та активних бойових дій.

  України, на жаль, торкнулось лихо війни через збройну агресію Російської Федерації. Бойові дії забирають життя, ламають долі. Ми щиро хочемо миру у своєму українському домі, і водночас залишаємося надійними партнерами міжнародної спільноти щодо врегулювання криз у світі.

  Сьогодні на планеті все більше зростає напруга, кількість «гарячих точок» збільшується, а мирні мешканці чекають там рятівної появи воїнів-миру.

  Ми розглядаємо свою участь у міжнародній миротворчій діяльності як важливу складову нашої зовнішньої політики. Наші військовослужбовці в операціях під егідою ООН, НАТО, ОБСЄ, ЄС демонструють важливість України в системі європейської та світової безпеки. Це дає нам можливість бути присутніми у світових політичних процесах, а нашим підрозділам - набути не тільки військової, але й світоглядної взаємосумісності з міжнародними партнерами України. Більше того, співпраця з ними сприяє європейській та євроатлантичній інтеграції нашої держави.

  Важливою є готовність наших військовослужбовців у складі національного контингенту та національного персоналу стояти на варті миру, багато з них мають досвід бойових дій, набутий в Антитерористичній операції та операції Об'єднаних сил,

  Ураховуючи значимість миротворчої діяльності у забезпеченні міжнародного миру та створенні сприятливих зовнішніх умов для розвитку і безпеки нашої держави, Україна й надалі залишатиметься її активним учасником.

  Миротворчу діяльність Збройні Сили України розпочали 1992 року, і з того часу близько 45 тисяч українських військовослужбовців взяли участь в міжнародних операціях з підтримки миру і безпеки.

  Вічна Пам'ять українським військовим, які загинули під час виконання службових обов’язків у складі національного контингенту та національного персоналу. Імена 55 загиблих воїнів Миру лунають в Залі Пам’яті Міністерства оборони разом із полеглими захисниками України.

  Дякую кожному українському воїну Миру за сумлінне виконання військового обов’язку і відданість гуманістичним цінностям.

  Від щирого серця бажаю вам та вашим сім’ям міцного здоров’я, щастя, добробуту, оптимізму та нових звершень у благородній справі служіння миру!

  Слава Україні!

  Міністр оборони України Андрій Таран