• In English
 • Учасники Проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Свобода медіа в Україні» визначили пріоритетні завдання поточного року

  Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь у  IV засіданні керівного комітету Проекту Ради Європи та Європейського Союзу «Свобода медіа в Україні», яке відбулось 18 квітня у Києві.

  Метою проекту, бенефіціаром якого  виступає Держкомтелерадіо, є підтримка реформ щодо розбудови незалежних ЗМІ, покращення ситуації з плюралізмом та розмаїттям медіа в Україні. Учасники засідання підбили підсумки роботи минулого року, серед основних досягнень якого - створення суспільного мовлення, підвищення спроможності та ефективності роботи національного регулятора, підтримка важливих законодавчих змін у сфері ЗМІ.

  Як зазначив Богдан Червак, у 2018 році співпраця між Держкомтелерадіо та Представництвом Європейського Союзу в Україні зокрема і за Проектом «Свобода медіа в Україні» буде продовжуватися.

  Під час презентації робочого плану на наступний рік керівник проекту «Свобода медіа в Україні» Сюзанна Мнацаканян зупинилась на пріоритетних напрямах. Це, зокрема,  підвищення незалежності та ефективності органів, відповідальних за регулювання у сфері мовлення, удосконалення законодавства, зміцнення спроможності системи суспільного мовлення для більш ефективного виконання  визначених функцій. До цього напряму роботи входитимуть питання: імплементація Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»  і підзаконних нормативно-правових актів згідно зі стандартами Ради Європи та Європейського Союзу; підвищення спроможності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; просування стандартів журналістської етики.

  Також одним із пріоритетних завдань визначено завершення реформи комунальних друкованих ЗМІ та розвиток медіа-громад, яке передбачатиме підтримку: ЗМІ, що перебувають у процесі роздержавлення; роздержавлення ТБ і радіо; медіа-громад і підвищення їхньої професійності.

  Участь у зfсіданні взяли представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, Міністерства інформаційної політики, представники громадськості та медійні експерти.