• In English
 • Учасники міжнародного круглого столу обговорили проблемні питання щодо заходів протимінної діяльності на території України
  Міністерство оборони України, опубліковано 08 лютого 2018 року о 16:55

  8 лютого у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся круглий стіл з проблемних питань щодо заходів протимінної діяльності на території України.

  Участь у заході взяли представники Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, народні депутати, представники посольств іноземних держав в Україні, МЗС, МВС, СБУ, Національної поліції, ДСНС, Держспецтрансслужби, Національної гвардії та інших зацікавлених центральних органів виконавчої влади. Міжнародні організації були представлені організаціями ОБСЄ, ООН, НАТО та іншими.

  «Я вдячний усім хто сьогодні залучений до виконання реальних робіт по розмінуванню, особливо в районі проведення АТО. Адже нині виклик по мінній безпеці у нас надзвичайно великий. І для того щоб ефективно у подальшому вирішувати в інтересах держави це складне завдання нам потрібно впорядкувати і запустити управлінську функцію по протимінній діяльності», — повідомив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції генерал-лейтенант Анатолій Петренко.

  Жваве обговорення серед учасників круглого столу викликала нормативно-правова база, адже триває робота з прийняття Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

  «Міністерством оборони спільно з нашими партнерами, зокрема і міжнародними, проведена робота щодо створення системи протимінної діяльності у нашій державі. Це зроблено із урахуванням іноземного досвіду, — підкреслив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України полковник Максим Комісаров. — Зокрема, міжнародні стандарти пропонують нам створити Національний орган протимінної діяльності, до якого входитимуть представники всіх зацікавлених структур, які задіяні в Україні для подолання мінної небезпеки».