• In English
 • Учасники Чорноморського Форуму підписали Меморандум про подальшу співпрацю
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 08 листопада 2018 року о 12:03

  Учасники 19-ї зустрічі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн Чорноморського регіону, що проходить в Одесі підписали Меморандум про подальшу співпрацю.

  У ході засідання представники України, Турецької Республіки, Румунії, Грузії і Республіки Болгарія розглянули питання підвищення рівня обміну інформацією, відпрацювання моделей можливих ризиків у Чорному морі та морської безпеки, а також розробки загальної системи профілактики раннього виявлення незаконних дій. Один з пунктів стосувався створення програмного продукту «Чорноморське Торнадо», роботу над яким вела румунська сторона. Він дозволятиме підключення національних систем керування рухом суден та в он-лайн режимі відстежувати переміщення підозрілих суден. Програма вже частково апробована в рамках Форуму під час міжнародних навчань «Чорноморський Яструб». Зазначалося, що ці навчання в наступному році також пройдуть з використанням розробленої програми.

  Учасники Форуму заявили про свою готовність сприяти подальшому прикордонному співробітництву в Чорноморському регіоні з метою зміцнення регіональної безпеки. Крім того, вони підтримали позицію України про необхідність дотримання всіма сторонами норм міжнародного права в Чорноморському басейні.

  «Впевнений, що, спираючись на існуючу базу двостороннього та багатостороннього співробітництва, прикордонні відомства та органи берегової охорони зацікавлені у забезпеченні стабільності та сталому розвитку Чорномор'я та здатні адекватно відповісти на сьогоднішні, а також майбутні виклики і загрози», - зазначив Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

  Він додав, що українські прикордонники в свою чергу докладуть максимум зусиль для подальшого розвитку стратегічного партнерства.

  Крім того, в процесі обговорення питання головування у Форумі протягом 2020 року очільник українського прикордонного відомства повідомив про неможливість брати участь у заходах на російській території, яка є країною агресором і раніше висловила готовність прийняти Форум. Саме тому Україна запропонувала розглянути інший порядок, після якого подальше головування перейде Туреччині.

  19-та щорічна зустріч керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн Чорноморського регіону відбулася в атмосфері розуміння, взаємної довіри та поваги до інтересів кожної зі сторін.