• In English
 • У зоні відчуження з'явиться унікальна діджитал-скульптура ARTEFACT
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 06 липня 2018 року о 14:06

  Вперше в зоні відчуження буде встановлено масштабну діджитал-скульптуру ARTEFACT, а світові зірки створять музичний супровід до неї з використанням звуків Чорнобиля. Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.

  «Чорнобильська тематика завжди викликала неабиякий інтерес у громадськості та представників ЗМІ. А там, де є попит на інформацію, можуть з’являтися чутки, легенди і як результат – фейкові новини. Це все веде до дезінформації громадян щодо важливих питань. Тому агентство підтримує ініціативу організаторів ARTEFACT. Якісне, точне й правдиве інформування, боротьба з фейками і відповідальне споживання інформації – запорука розвитку нашої держави», – наголоив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

  Презентація скульптури у Чорнобилі, куди буде запрошено пресу з усього світу, відбудеться в жовтні. До цього часу зону відвідають артисти та пройде низка зустрічей з активної молоддю на тему захисту від фейкової інформації, фактчекінгу, розвитку критичної думки та медіаграмотності. Всі події арт-проекту стануть частиною документального кіно.

  У рамках проекту ARTEFACT буде реалізовано низку заходів, серед яких:

  1. Створення та встановлення у зоні відчуження унікальної інтерактивної digital-скульптури, яка спілкується зі спостерігачем;

  2. Написання саундтреку до неї світовими зірками;

  3. Створення бібліотеки звуків «Звуки Чорнобиля», яку зможуть використовувати музиканти з усього світу;

  4. Лекторії з молоддю та працівниками креативних індустрій на тему постправди та підвищення медіаграмотності;

  5. Інтерактивні виставки та комунікації на фестивалях та культурних заходах України;

  6. Презентація digital-скульптури у Чорнобилі з організацією міжнародних прес-турів;

  7. Створення документального кіно «АРТЕФАКТ».