• In English
 • У Зоні відчуження вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці станції відбулися два теплові вибухи, які повністю зруйнували реактор, у результаті чого стався радіоактивний викид. Пожежа, що тривала не один день, призвела до виверження зі зруйнованого реактора радіоактивних речовин.

  206 днів знадобилось героям-ліквідаторам, аби “укрити” джерело витоку радіації. У надзвичайно складних та небезпечних умовах працювали близько 600 тис. осіб різних професій. Сьогодні понад 10% співробітників підприємств Державного агентства з управління зоною відчуження - саме ті ліквідатори, які врятували наше майбутнє.

  Для вшанування учасників ліквідації 14 грудня Зону відчуження відвідав заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький разом з представниками Держагентства України з управління зоною відчуження. Гості вшанували пам'ять загиблих, поклавши квіти до Стіни пам'яті на території ЧАЕС, де нанесено 31 прізвище, а також - до пам'ятника «Тим, хто врятував світ» у місті Чорнобиль.

  «Завдяки самопожертві ліквідаторів - військових, лікарів, інженерів, будівельників, шахтарів, енергетиків, водіїв - вдалося зупинити невидимого, але дуже підступного ворога. Багато з них віддали за це своє здоров'я, а хтось - життя. Ми в неоплатному боргу перед героями, які захистили Україну та світ від радіаційного лиха. Висловлюю кожному щиру подяку», - наголосив Олександр Краснолуцький.

  Заступник Міністра вручив ліквідаторам, що були присутні на заході, подяки від Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця.