• In English
 • У жовтні минулого року пенсійна реформа лише розпочалася, - Павло Розенко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 14 березня 2018 року о 12:01

  Пенсійна реформа у жовтні 2017 року не завершилася, вона лише розпочалася. Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» сказав Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

   «Ми не склали руки і ми рухаємось далі. Тому будуть нові осучаснення пенсій, будуть нові підходи до нарахування пенсій, буде перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, буде, я сподіваюся, з 1 січня 2019 року введення накопичувальної системи», - сказав він.

  Зараз при нарахуванні  пенсії, за словами Розенка, є два основних критерії – це стаж роботи і розмір заробітної плати. «Люди, котрі мали високі обидва ці показники, отримали досить високі підвищення з жовтня минулого року.  Зокрема,  біля 2,5 мільйонів пенсіонерів отримали надбавку до пенсії понад 1000 грн, близько 100 тисяч пенсіонерів отримали надбавки понад 5 тис грн. І це не якісь віп-пенсіонери, адже спецпенсії ми не перераховували. Це стосується лише трудових пенсій», - наголосив він.

  Водночас Віце-прем’єр-міністр зауважив, що люди, які мали великий трудовий стаж, але низькі зарплати не отримали належного підвищення виплат. «Є люди, у котрих стаж роботи понад 40 років, але вони отримували мізерні заробітні плати. Не вина нинішнього Уряду, що колись, наприклад, у колгоспах працювали за трудодні, але ми, безумовно, не можемо зараз на це не реагувати. Тому зараз Мінсоцполітики розробляє підходи, щоб врахувати цей момент і перерахувати пенсії. Ми очікуємо плідної і швидкої роботи Міністерства у цьому напрямку», - зазначив він.